+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Liposukcja laserowa Poznań cena 4500 zł

  Liposukcja laserowa jest zabiegiem, który powoduje efektywne wyszczuplenie już po jednym zabiegu. Lipoliza laserowa jest to doskonała metoda na szybkie, komfortowe i bezpieczne odsysanie tłuszczu z brzucha oraz innych nawet trudno dostępnych miejsc.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Liposukcja laserowa Warszawa

  Liposukcja laserowa Poznań – czyli zabieg usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem lasera

  Na naszej twarzy codziennie można doszukać się wielu niedoskonałości. Zaliczyć do nich można zmarszczki, wszelkie przebarwienia, zmiany trądzikowe oraz nadmiar tłuszczu choćby w okolicy policzków. Ciężko jest pozbyć się nadmiernego tłuszczu z okolic twarzy w tradycyjny sposób. Z zadaniem tym nie poradzi sobie restrykcyjna dieta, forsowne ćwiczenia, czy też krem o właściwościach wyszczuplających. Rozwiązaniem, które proponujemy, jest lipoliza laserowa, czyli nieinwazyjny lifting skóry, który wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej.

  Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej zwiększa ryzyko raka, chorób serca, układupokarmowego i oddechowego.

  Lipoliza laserowa – dla kogo?

  Aby usunąć tkankę tłuszczową zalegającą w miejscach niepodatnych na jej redukcję choćby przez ćwiczenia i odpowiednią dietę, często wybierana jest liposukcja laserowa. Usuwa ona tłuszcz z takich miejsc, jak brzuch, podbródek, pośladki, uda i ramiona. Wszystko zależy oczywiście od osobistych uwarunkowań. Liposukcję laserową poleca się pacjentom, którzy poddawali się wcześniej liposukcji klasycznej, ale chcieliby udoskonalić efekty w wybranych miejscach. Liposukcja laserowa stosowana jest w miejscach ciężko dostępnych podczas zabiegu liposukcji tradycyjnej. Do takich należą plecy, szyja, kolana, twarz. Lipoliza laserowa jest także rozwiązaniem dla pacjentów posiadających obwisłą skórę po odchudzaniu lub też z cellulitem. Wraz z zabiegiem przeprowadzany jest termolifting wpływający na ujędrnienie oraz obkurczenie skóry. Od tego momentu staje się ona widocznie sprężysta. Z powierzchni skóry usuwa się wszystkie nierówności, staje się ona widocznie odmłodzona i gładsza.

  Lipoliza laserowa Poznań – zalecenia przed zabiegiem

  Przeważnie zabieg lipolizy laserowej przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu. Z tego powodu pacjent nie musi być na czczo. Bardzo ważne jest, aby na 2 tygodnie przed wykonaniem lipolizy odstawić substancje mogące zaburzyć krzepliwość krwi. O wszystkich zaleceniach przedzabiegowych pacjent jest informowany na pierwszej konsultacji lekarskiej.

  Lipoliza laserowa Poznań – na jakich obszarach ciała stosowany jest zabieg?

  Najlepsze rezultaty po zastosowaniu liposukcji laserowej można osiągnąć w obszarach:

  • kolan, bioder i ud - zmniejszenie tkanki tłuszczowej,
  • pleców oraz brzucha- zmniejszenie fałd tłuszczowych,
  • twarzy oraz szyi- modelowanie owalu twarzy,
  • podbródka- zmniejszenie tzw. podwójnego podbródka,
  • ramion- wyszczuplenie,
  • talii- modelowanie i wyszczuplenie.

  Czy lipoliza laserowa i liposukcja to ten sam zabieg?

  Nie jest to ten sam zabieg. Podstawową różnicą pomiędzy nimi, bardzo istotną dla Pacjenta, są oczywiście same efekty obu zabiegów, które nieznacznie się od siebie różnią. W przypadku liposukcji laserowej niemalże w sposób natychmiastowy usuwana jest bardzo duża ilość komórek tłuszczowych. Po jednym zabiegu osiągamy spektakularne efekty jeżeli chodzi o duże odchudzenie. Wybierając zabieg lipolizy laserowej musimy uzbroić się w większą cierpliwość i regularne powtarzanie zabiegu. Dodatkowo lipoliza laserowa usuwa nadmiar tłuszczu z miejsc na ciele człowieka, które są trudniej dostępne. Lipoliza jest zabiegiem dużo bardziej precyzyjnym, sprawiającym, że skóra wygląda na jędrniejszą i lepiej naprężoną.

  Liposukcja laserowa Poznań – przebieg zabiegu

  Zanim zostanie dokonana lipoliza laserowa konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który powinien wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Lipoliza jest wykonywana przy znieczuleniu miejscowym. Pacjent nie odczuwa bólu i zarazem zyskuje duży, psychiczny komfort. W czasie zabiegu światło lasera przyczynia się do rozbicia komórek tłuszczowych, natomiast pozostałe parametry ujędrniają naskórek, który znajduje się ponad obszarem poddawanym lipolizie....

  W miejscu, które zostało poddane działaniu lasera, mogą pojawić się małe obrzęki i zasinienia skóry. Nie powinny one jednak utrzymywać się na twarzy przez dłuższy czas - maksymalnie do 3 dni. Zalecane jest noszenie specjalnych opatrunków uciskowych, które z pewnością przyspieszą ustąpienie wszelkich efektów ubocznych.

  Po upływie około dwóch tygodni od przeprowadzonego zabiegu staje się widoczna redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej. Z kolei efekt liftingu twarzy jest zauważalny po upływie 3 miesięcy, kiedy to dochodzi do przebudowy włókien kolagenowych. Skóra staje się jędrna, bardziej elastyczna i pozbawiona wszelkich zmarszczek.

  Lipoliza laserowa Poznań – zalecenia po zabiegu

  Chwilę po zabiegu zakładane są opatrunki w miejscach wprowadzenia światłowodu pod skórę. Zakłada się opatrunek uciskowy. Miejsca te należy smarować maścią z antybiotykiem, a także zakładać jałowe opatrunki do momentu wygojenia rany, czyli przez około 7 dni. Również przez 7 dni należy nosić opatrunek uciskowy - przez cały dzień. W ciągu kolejnych 7 dni opatrunek uciskowy powinien być zakładany na noc. Ważne są również masaże limfatyczne, które należy rozpocząć po 5 dniach od wykonania zabiegu. W przypadku bolesności można stosować leki przeciwbólowe.

  Liposukcja laserowa Poznań – przeciwwskazania do zabiegu

  Do przeciwwskazań należą:

  • różnego rodzaju choroby autoimmunologiczne,
  • choroby nowotworowe,
  • ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe występujące w miejscu wykonywanego zabiegu (np., opryszczka),
  • wykonywanie wypełnienia kwasem hialuronowym w okresie krótszym niż 4 tygodnie przed zabiegiem,
  • wykonywanie zabiegu nićmi w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy,
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych oraz zaburzenia krzepnięcia,
  • stosowanie leków oraz ziół fotouczulających.

  Lipoliza laserowa Poznań - ile zabiegów należy przeprowadzić?

  Zwykle pacjentom potrzebny jest jeden zabieg. Sesje trwają od 45 minut do godziny. Lipoliza jest używana także do poprawienia obszarów, na których były wcześniej przeprowadzane inne zabiegi.

  Lipoliza laserowa Poznań – rekonwalescencja

  Pacjent po przebytym zabiegu lipolizy laserowej może podjąć w przeciągu kilku godzin normalną aktywność - w przeciwieństwie do liposukcji tradycyjnej. Dobrym rozwiązaniem jest pozostawić sobie dzień po zabiegu na rekonwalescencję. Na poddanym zabiegowi obszarze mogą pojawić się małe siniaki, z tego powodu konieczne jest noszenie ubrania uciskowego. Leczona okolica jest po zabiegu zwykle nieco wrażliwsza. Jednakże takie odczucia nie powinny wyłączać pacjenta z normalnego trybu życia.

  Lipoliza laserowa Poznań – zalety zabiegu

  Niewątpliwą zaletą przeprowadzania laserowej lipolizy jest fakt, że w porównaniu do tradycyjnego liftingu twarzy, nie wymaga ona dłuższego okresu rekonwalescencji. Pacjent nie zostaje wyłączony na dłuższy czas z codziennej aktywności. Do efektów ubocznych zalicza się głównie obrzęki i małe siniaki. Należy pamiętać o tym, aby stosowane były kosmetyki o niedrażniącym składzie. Ważne jest unikanie opalania i zrezygnowanie przez jakiś czas z innych zabiegów estetycznych.

  Kolejną zaletą jest poprawa elastyczności, a także sprężystości skóry. Zabiegi laserem charakteryzuje mała urazowość i niewielkie efekty uboczne.

  Liposukcja laserowa to mało inwazyjna i bardzo precyzyjna metoda na pozbycie się uciążliwej i niechcianej tkanki tłuszczowej. Nasz gabinet dba o każdego pacjenta przy zachowaniu tylko najwyższych standardów. W naszym gabinecie dobra cena idzie zawsze w parze z doskonałą jakością świadczonych usług.

  Cennik

  Liposukcja laserowa Cena
  Liposukcja laserowa - brzuch 4500,00 zł
  Liposukcja laserowa - brzuch i talia 5500,00 zł
  Liposukcja laserowa - uda zewnętrzne (bryczesy) 4000,00 zł
  Liposukcja laserowa - uda wewnętrzne 4000,00 zł
  Liposukcja laserowa - uda zewnętrzne i wewnętrzne 5000,00 zł
  Liposukcja laserowa - ramiona 3500,00 zł
  Liposukcja laserowa - talia (boczki) 3000,00 zł
  Liposukcja laserowa - podbródek 2000,00 zł
  Ginekomastia 4000,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Na czym polega zabieg lipolizy laserowej? +
  W czasie zabiegu lekarz nakierowuje promieniowanie laserowe o sprecyzowanej długości fali dostosowanej do konkretnego przypadku, które ma na celu rozpuścić komórki tłuszczowe. Dokładny sposób dostarczania promieni pod tkankę skórną uzależnione jest od konkretnej metody lipolizy laserowej.

  Zwykle w znacznej większości przypadków lekarz wprowadza działanie lasera za pomocą niewielkiego nacięcia przez kaniulę mającą średnicę 1 mm, dzięki której możliwe jest ulokowanie cienkiego światłowodu. W ten sposób światło lasera jest emitowane prosto do wybranych komórek tłuszczowych.

  Pojedynczy zabieg pozwala na zredukowanie objętości tłuszczu o około 500 ml, przy czym możliwe jest usunięcie maksymalnie do 5 litrów.
  3. Czy zabiegi lipolizy laserowej są bolesne? +
  Zdecydowanie nie – skutecznie przeciwbólowo działa podawane wcześniej znieczulenie miejscowe. W ten sposób Pacjent odczuwa jedynie pewien rodzaj dyskomfortu w momencie nakłuwania skóry do samego znieczulania.
  5. Jak należy przygotować się do zabiegu? +
  Nie ma konieczności przeprowadzania u Pacjenta ściśle określonych procedur przygotowawczych do zabiegu. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach bezpieczeństwa. Przede wszystkim minimum dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem należy za zgodą lekarza zrezygnować ze stosowania substancji wpływających na sposób krzepliwości krwi. Wszelkie inne szczegóły na temat konkretnych zaleceń zostaną dostosowane do indywidualnego przypadku Pacjenta i przedstawione mu na wizycie wstępnej.
  7. W jakich obszarach ciała stosowana jest lipoliza laserowa? +
  Lipolizę laserową z powodzeniem stosuje się w obrębie takich miejsc na ciele i w takich celach jak:
  • Zredukowanie objętości tłuszczu w obrębie ud, bioder i kolan,
  • Na brzuchu lub plecach usuwając fałd tłuszczu,
  • Wyszczuplenie talii,
  • Usunięcie męskiej ginekomastii,
  • Wymodelowania szyi oraz owalu twarzy,
  • Usunięcie tzw. chomiczych polików i podwójnego podbródka,
  • Wyszczuplenie ramion,
  • Działanie w obrębie problematycznych miejsc, opornych na działanie diety i aktywności fizycznej,
  • Ogólne wymodelowanie sylwetki.
  9. Jakie są zalety lipolizy laserowej? +
  Laseroterapia w ramach usunięcia nadmiernej tkanki tłuszczowej posiada liczne zalety. Te, które najbardziej są cenione zarówno przez lekarzy, jak i przez Pacjentów są następujące:
  • Brak ryzyka pojawienia się blizn,
  • Szybki i bezproblemowy proces gojenia się potencjalnych uszkodzeń skóry,
  • Ogólny bardzo krótki czas rekonwalescencji po zabiegu – jeszcze tego samego dnia Pacjent wraca do swoich typowych aktywności,
  • Szybko ukazujące się efekty zabiegu,
  • Trwałość rezultatów – raz usunięte komórki nie odrastają. Tłuszcz może pojawić się w innym miejscu,
  • Wysoka skuteczność, nawet w tych miejscach, które w szczególny sposób trudno poddają się działaniom diety i ćwiczeń fizycznych,
  • Możliwość precyzyjnych działań, bez uszkadzania zdrowych tkanek,
  • Unikanie efektu obwisłej skóry, która charakterystyczna jest dla klasycznych działań chirurgicznych,
  • Małe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych,
  • Obniżenie poziomu tzw. skórki pomarańczowej,
  • Mniejsza szansa na wystąpienie siniaków i opuchlizny.
  2. Komu polecane są zabiegi lipolizy laserowej? +
  Zabieg lipolizy laserowej polecany jest osobom, które wykazują się zadowalającym poziomem zdrowia ogólnego i kondycji. Ważne jest to, aby dana osoba nie posiadała dużej nadwagi lub otyłości, a jedynie nieznacznie przekraczała optymalną wagę swojego ciała. Lipolizę laserową stosuje się u osób z minimum jednym ogniskiem zbędnej tkanki tłuszczowej, które mimo stosowanej aktywności fizycznej i diety nie ulega redukcji. Ten typ zabiegu może dobrze się sprawdzić u Pacjentów z grubszą partią ciała, którzy z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na długa rekonwalescencję, typową dla bardziej inwazyjnych metod wyszczuplania i modelowania. Pacjenci sięgają również po lipolizę w przypadku chęci wymodelowania swojego wyglądu, poprawienia jędrności skóry, zredukowania obwisłych jej części, a także zredukowania widoczności cellulitu.
  4. Czy lipolizę laserową można wykonać po klasycznej liposukcji? +
  Tak – jest ona w takiej sytuacji traktowana jako element korygujący ewentualne niedociągnięcia powstałe po liposukcji chirurgicznej oraz wzmacniający osiągnięte efekty.
  6. Kiedy możliwy jest powrót do normalnego trybu życia po zabiegu lipolizy laserowej? +
  Zwykle rekonwalescencja trwa około dwóch dni, co jest bardzo korzystne dla Pacjenta. Co ciekawe, po klasycznej liposukcji Pacjent dochodzi do siebie znacznie dłużej, nawet przez kilka miesięcy.
  8. Jak długo trwa zabieg? +
  Czas trwania zabiegu waha się w granicach półtorej godziny lecz uzależnione jest to od konkretnego obszaru na ciele, który eksponowany jest na działanie promieni. Zdarzają się zabiegi zarówno 40 minutowe, jak i godzinne.
  10. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena liposukcji laserowej w Poznaniu to 5000zł.