+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe leczenie trądziku Poznań cena 200zł

  Laserowe leczenie trądziku jest bardzo popularną i skuteczną metodą na pozbycie się zmian trądzikowych na skórze.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe leczenie trądziku Poznań

  Laserowe leczenie trądziku Poznań – kiedy zdecydować się na zabieg?

  Najczęstszą przyczyną odbywania konsultacji z dermatologiem jest dyskomfort związany ze zmianami skórnymi, takimi jak uporczywy trądzik. Mimo, iż jest on kojarzony głównie z nastolatkami, osobami będącymi w okresie dojrzewania, to jednak część osób dorosłych, nawet tych w średnim lub całkowicie dojrzałym wieku skarżą się na nieunormowany stan swojej skóry. Chociaż bardzo powszechny, to jednak przy leczeniu trądziku przydadzą się duże pokłady cierpliwości, a także opieka doświadczonego lekarza. Trądzik powstaje w momencie skumulowania nadmiernej ilości łoju i zrogowaciałego naskórka przy ujściu komórek gruczołów łojowych skóry, które są nadaktywne. Ponieważ zrogowaciały naskórek nawarstwia się, zapchaniu ulegają przewody wyprowadzające komórki gruczołów łojowych skóry, czego efektem są zaskórniki. Niestety ludzie mają tendencję do bagatelizowania znaczenia trądziku. Prawda jest taka, że nieleczony prowadzi do bardziej zaawansowanych zmian skórnych, jak krosty, torbiele ropne, grudy, czy też wspomniane wyżej zaskórniki. Niestety równie często jest on przyczyną zmagania się z późniejszymi bliznami oraz przebarwieniami.

  Trądzik jest chorobą zapalną i przewlekłą, wczesne rozpoczęcie kuracji może zahamować jego wysyp.

  Kiedy podstawowe formy terapii takie jak kosmetyki, leki i zabiegi kosmetyczne nie działają, warto rozważyć ofertę medycyny estetycznej, która stosując nowoczesne rozwiązania technologiczne skutecznie umożliwi znaczną poprawę stanu skóry poprzez przeciwzapalne i antybakteryjne działanie lasera. Laseroterapia skuteczna jest zarówno w przypadku trądziku młodzieńczego, jak i typu dorosłego. Z powodzeniem jest w stanie uporać się zarówno z łagodnymi, jak i umiarkowanymi stanami zapalnymi skóry. Dzieje się tak, ponieważ ustawiając odpowiednie parametry urządzenia, lekarz emituje światło tak, aby w bezpieczny sposób penetrowało ono przez skórę na precyzyjnie dobranej głębokości. W ten sposób powoduje termiczne zniszczenie gruczołów łojowych oddziałując w sposób selektywny na te, które są nadaktywne.

  Trądzik różowaty przyczyny

  Trądzik jest przewlekłym stanem chorobowym zarówno wspomnianych wyżej gruczołów łojowych, jak i ujść mieszków włosowych. Co prawda, dotyka większości osób w wieku młodzieńczym ze względu na burzę hormonów, jednak jest także powszechnym problemem osób dojrzałych. Z tego względu warto pochylić się na przyczynami występowania tego typu zmian skórnych. Najczęściej wymienia się właśnie zmiany hormonalne (np. dojrzewanie, menopauzę, okres ciąży), ale także uwarunkowania genetyczne (jeśli któryś z rodziców miał trądzik, to z dużym prawdopodobieństwem w przyszłości pojawi się także u ich dzieci), infekcje skóry (np. zakażenie bakteriami z rodzaju Propionibacterium, a także drożdżopodobnymi grzybami, takimi jak Malassezia furfur), a także może on być spowodowany działaniem niektórych wyrobów medycznych i kosmetycznych. Część osób doszukuje się także przyczyn trądziku w nieodpowiednim żywieniu (nadmiar cukru w diecie oraz ostrych przypraw), a także w zanieczyszczeniach środowiska, jednak są to czynniki powszechnie uznawane mało istotne w tym aspekcie....

  Innym typem trądziku jest trądzik różowaty. Ma on formę rumieniowych, grudkowatych i krostkowych zmian na twarzy, najczęściej pojawiających się w środkowej części twarzy, np. polikach. Etymologią jego powstania są zaburzenia naczynioruchowe. Uznaje się go za schorzenie dziedziczne, którego stan może się nasilić ze względu na:

  • Wzmożony stres,
  • Nadmierną konsumpcję alkoholu,
  • Nieodpowiednią dietę,
  • Infekcję drożdżakami,
  • Nadmierną ekspozycję na promieniowanie słoneczne,
  • Zaburzenia hormonalne.

  Trądzik różowaty częściej spotykany jest u kobiet, aczkolwiek w przypadku mężczyzn jego przebieg jest znacznie cięższy. Uznaje się, że osoby o jasnym typie urody, jasnej karnacji, oczach i włosach posiadają większą tendencję do jego powstawania.

  Laserowe leczenie trądziku Poznań – jak wygląda zabieg?

  Leczenie trądziku pospolitego z wykorzystaniem techniki laserowej nakierowane jest na zredukowanie łojotoku, a także działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. W przypadku typu różowatego, laseroterapię wykorzystuje się w celu obkurczenia naczyń krwionośnych, dzięki czemu powstały rumień jest zredukowany. Dużym atutem lasera jest to, iż pomaga on nie tylko na same zmiany chorobowe, ale także umożliwia spłycenie blizn potrądzikowych, poprawiając ogólny wygląd skóry, sprawiając, że jest ona bardziej gładka, z wyrównanym kolorytem co skutecznie wpływa na ogólną poprawę estetyczną. W takim przypadku wykorzystywany jest laser wysokoenergetyczny. Podsumowując, współczesne rozwiązania technologiczne, jakimi dysponuje medycyna estetyczna umożliwia skuteczne leczenie wszelkich zmian trądzikowych, taki jak: trądzik pospolity (młodzieńczy i osób dorosłych), cywilizacyjny, torbielowaty, a także różowaty....

  Pierwszym etapem zabiegowym jest konsultacja medyczna, którą przeprowadza lekarz w celu zdiagnozowania stanu zdrowia Pacjenta. W ten sposób wykluczane są ewentualne przeciwwskazania zabiegowe, a sam lekarz ma możliwość dostosowania swoich działań i parametrów lasera do indywidualnego przypadku Pacjenta, dzięki czemu znacznie poprawia się bezpieczeństwo i skuteczność tego typu ingerencji. Profesjonale gabinety i kliniki dbają także o specjalnej ochronie oczu i wzroku, zwracając uwagę na konieczność założenia okularów ochronnych. Zabieg jest zazwyczaj dość krótki, jego średni czas waha się od 15 do 60 minut. Jest to związane z rozległością zmian skórnych, na których prowadzona jest ingerencja laserowa. Dużym atutem laseroterapii jest całkowita jej bezbolesność. Ze względu na swoje działanie i specyfikę, po takiej terapii leczone miejsca szybko się goją, a także zapobiega się powstawaniu nowych skupisk zapalnych, odkażając i obkurczając pory.

  Laserowe leczenie trądziku Poznań – wskazania do zabiegu

  Główne wskazania do wykonania laseroterapii to zmiany trądzikowe i potrądzikowe, wliczając w to blizny. Najczęściej Pacjenci zgłaszają się z przyczyny:

  • Trądziku młodzieńczego,
  • Trądziku zaskórnikowego,
  • Trądziku osób dorosłych,
  • Trądziku różowatego,
  • Tłustej cery – łojotoku,
  • Zaburzeń rogowacenia ujść gruczołów łojowych,
  • Zaczerwienienia skóry i braku jej równomiernego kolorytu,
  • Zmian potrądzikowych, w tym blizn,
  • Posiadanych stanów zapalnych skóry,
  • Obecności zaskórników,
  • Chęci prowadzenia działań profilaktycznych, aby zapobiegać powstawaniu nowych zmian.

  Laserowe leczenie trądziku Poznań – postępowanie po zabiegu

  Aby cieszyć się optymalnymi rezultatami Pacjent po zabiegu powinien stosować się do zaleceń lekarskich:

  • Przez minimum miesiąc należy chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym, wliczając w to także solarium, unikając przy tym czynników rozszerzających naczynia krwionośne,
  • W pierwszych dniach oszczędzać się i zrezygnować z ciężkiej aktywności fizycznej,
  • Stosować jedynie delikatne kosmetyki i środki myjące pozbawione w składzie mydła i alkoholu, a także włączenie do swojej pielęgnacji kremów łagodzących,
  • Po około 6 tygodniach zgłosić się na rewizytę w celu dokonania oceny skuteczności zabiegu.

  Właściwa pielęgnacja skóry trądzikowej

  Właściwa pielęgnacja cery trądzikowej to podstawa – jest ona wymagająca, a dzięki profilaktyce można zminimalizować ryzyko nawrotów choroby. Ważne jest aby oprócz dobranych specjalnie kosmetyków pod ten typ zadbać o regularne jej oczyszczanie, nawodnienie i natłuszczenie. Co ciekawe, zwykłe mydło wzmaga produkcję łoju. Dobre efekty przynosi także dbanie o formę fizyczną – ćwiczenia mają korzystny wpływ na kondycję skóry. Z kolei odpowiednia, zdrowa dieta, obfitująca w warzywa i owoce zapewni optymalny poziom witamin i minerałów, co przyczynia się do młodzieńczego wyglądu skóry.

  Trądzik różowaty objawy

  Trądzik różowaty cechuje się silnym zaczerwienieniem okolic twarzy, pajączkami oraz krostkami. Przyczyny pojawienia się schorzenia nie są jeszcze do końca znane. Wiadomo natomiast tyle, że powodują go m.in. zaburzenia hormonalne i zaburzenia naczyniowo-ruchowe, winne jest również podłoże genetyczne. Na problemy z trądzikiem różowatym narażone są częściej osoby o jasnej karnacji i skórze naczynkowej. Występuje on głównie po 25 roku życia.

  Laserowe leczenie trądziku skutecznie chroni pacjentów przed powstawaniem nieestetycznych blizn na twarzy, szyi czy plecach. W cenie oferowanej przez nasz gabinet każdy pacjent otrzymuje profesjonalnie wykonany zabieg, gwarancję bezpieczeństwa oraz skuteczności leczenia.

  Cennik

  Leczenie trądziku Cena
  Laserowe leczenie trądziku rożowatego 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jakie są przyczyny powstawania trądziku? +
  • różnego rodzaju zaburzenia hormonalne,
  • występowanie bakterii w organizmie – Propionibacterium acnes.
  • nadmierne wytwarzanie łoju,
  • używanie kosmetyków „zatykających” oraz wysuszających skórę,
  • nieprawidłowe rogowacenie (hiperkeratoza),
  • nadmierna keratynizacja.
  3. Czy to prawda, że używanie peelingów łagodzi trądzik? +
  Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż u jednej osoby stosowanie peelingu znacznie poprawia wygląd skóry i faktycznie pomaga w walce z trądzikiem. Natomiast u kogoś innego stosowanie peelingu może przynieść zupełnie odwrotny skutek i spowodować wysuszenie skóry i rozprzestrzenienie się choroby.
  5. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
  • całkowity zakaz opalania min. miesiąc przed zabiegiem,
  • niestosowanie zabiegów mających na celu złuszczanie skóry (peelingi) na min. tydzień przed zabiegiem,
  • trzeźwość w dniu zabiegu,
  • demakijaż skóry,
  • odstawienie na tydzień przed zabiegiem leków fotouczulających.
  7. Czy zabieg laserowego leczenia trądziku jest bolesny? +
  Podczas zabiegu laserowego usuwania trądziku obszar poddawany leczeniu naświetlany jest światłem lasera jest jednocześnie chłodzony zimnym strumieniem powietrza, żeby Pacjent miał zapewniony największy komfort. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny.
  9. Czy laserowe leczenie trądziku jest zabiegiem skutecznym? +
  Tak, laser jest doskonałym urządzeniem na rozprawienie się z trądzikiem. Dużym atutem zabiegu laserowego jest to, że nie tylko efektywnie usuwa trądzik, lecz również zapobiega jego nawrotom. Dodatkowo jest to zabieg całkowicie bezpieczny, polegający na ingerencji światłem lasera w głąb skóry, przez co następuje termiczne zniszczenie gruczołów łojowych, które wykazują nadmierną aktywność i wydzielają dużo sebum.
  11. Jakie są zalecenia po zabiegu laserowego usuwania trądziku? +
  • Przez około dwa tygodnie osoba poddawana zabiegowi powinna unikać korzystania z różnego rodzaju saun, a także gorących kąpieli,
  • Bezwzględny zakaz opalania przez miesiąc,
  • Niewskazane są intensywne ćwiczenia fizyczne przez ok. tydzień po zabiegu,
  • Stosowanie kremów z filtrem (szczególnie jeżeli zabieg dotyczył okolic twarzy),
  • Odczekać 24h przed zrobieniem makijażu, który w pierwszych dniach powinien być bardzo delikatny i bez kosmetyków na bazie alkoholu.
  13. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego leczenia trądziku w Poznaniu to 200zł.
  2. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu laserowego leczenia trądziku? +
  • posiadanie rozrusznika serca,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • padaczka
  • cukrzyca,
  • niektóre choroby skóry, np., łuszczyca
  • świeża opalenizna (opalenizna musi całkowicie zniknąć aby zabieg był skuteczny),
  • stosowanie leków fotouczulających (ograniczyć min. 2 tygodnie przed zabiegiem),
  • niektóre zmiany bakteryjne i wirusowe
  • stosowanie niektórych ziół: np. nagietka, dziurawca.
  4. Czy zabieg laserowego usuwania trądziku poradzi sobie z trądzikiem młodzieńczym? +
  Tak, terapia laserem jest skutecznym rozwiązaniem na tzw. trądzik młodzieńczy (tzw. pryszcze). Laserowe leczenie trądziku nie ma wyznaczonej granicy wieku, stąd mogą się zgłaszać na zabieg niemalże wszyscy zainteresowani Pacjenci.
  6. Jak wygląda skóra po zabiegu? +
  Po zabiegu laserowego usuwania trądziku może występować delikatne zaczerwienienie lub obrzęk. Jest to zupełnie normalna reakcja skóry na zabieg, która znika po około dwóch dniach od wykonania zabiegu.
  8. Jak długo trwa zabieg? +
  Czas trwania zabiegu to ok. 20 - 40 minut.
  10. Jakie efekty przynosi laserowe leczenie trądziku? +
  • obkurczenie rozszerzonych porów,
  • odblokowanie gruczołów łojowych,
  • zmniejszenie łojotoku,
  • wygładzanie skóry w miejscach zniekształconych przez trądzik,
  • unormowanie pracy gruczołów łojowych,
  • zniszczenie bakterii, które bytują pod powierzchnią skóry,
  • neutralizacja popękanych naczynek w przypadku trądziku różowatego,
  • wyrównywanie kolorytu skóry,
  • redukcja blizn.
  12. Ile zabiegów będzie konieczne aby efekty były zauważalne? +
  Najczęściej już po pierwszym zabiegu Pacjenci zauważają znaczną różnicę w wyglądzie skóry. Niemniej jednak w przypadku trądziku dość ciężko jest jednoznacznie stwierdzić ile zabiegów będzie potrzebnych aby osiągnąć satysfakcjonujące pacjenta efekty. Terapia zawsze dobierana jest w sposób indywidualny.