+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik
  • Dermatochirurgia
  • Dermatochirurgia
  • Laserowe usuwanie rozstępów Poznań cena 500 zł

    Laserowe usuwanie rozstępów jest jedyną skuteczną metodą pozbycia się tego uporczywego problemu estetycznego. Zabiegi na rozstępy poleca się kobietom po ciąży, po nadmiernym przyroście masy ciała oraz po szybkim procesie wzrostu w trakcie okresu dojrzewania.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe usuwanie rozstępów Poznań

    Laserowe usuwanie rozstępów Poznań – czy warto zdecydować się na zabieg?

    Mianem rozstępów nazywają się wrzecionowate pasma widoczne na powierzchni skóry, które powstały poprzez rozerwanie głębokich jej warstw. Zwykle problem ten dotyka kobiet, ponieważ ich skóra jest cieńsza i mniej odporna na urazy. Najczęściej można je zaobserwować na brzuchu, biodrach i piersiach, jednak mogą pojawić się także w innych miejscach, np. na ramionach. Rozstępy są efektem osłabienia włókien kolagenowych i elastynowych z różnych przyczyn. Przykładem może być tutaj zbyt gwałtowny wzrost ciała lub zbyt szybkie tycie, ale można także wyszczególnić zmiany hormonalne i tendencje genetyczne. Zwykle są w postaci podłużnych, wrzecionowatych pasm lub pęknięć.

    Rozstępy są wyjątkowo nieestetycznymi zmianami skórnymi, tworzącymi się na skutek nagłego przyrostu lub spadku wagi.

    Zabieg laserowego usuwania rozstępów wykorzystuje nowoczesną technologię i laser frakcyjny, umożliwiającą pozbycie się nieestetycznych pręgów na skórze i blizn, które tak często są powodem obniżonego poczucia własnej wartości i kompleksów.

    Laserowe usuwanie rozstępów – co to za technologia?

    Za pomocą lasera frakcyjnego emitowana jest wiązka lasera na głębokie warstwy skórne. W precyzyjny sposób lekarz manipulujący urządzeniem oddziałuje na cienkie warstwy naskórka oraz wokół powstałych wcześniej zmian. W ten sposób tkanka skórna dostaje sygnał, iż konieczne jest wzmożenie procesu intensywnej regeneracji, tworząc tym samym nowe komórki kolagenowe i elastynowe. Tym samym skóra staje się wyraźnie ujednolicona, wygładzona, koloryt się wyrównuje, a same rozstępy i blizny spłycają się, dzięki czemu stają się znacznie mniej widoczne.

    Laserowe usuwanie rozstępów – kto może skorzystać z tego zabiegu?

    Laserowe usuwanie rozstępów jest świetnym rozwiązaniem dla każdej pełnoletniej osoby, świadomej swojej decyzji, która zmaga się z tym problemem i dąży do poprawy swojego wyglądu. Dzięki temu nieestetyczne ślady z ciała stają się znacznie mniej widoczne.

    Laser na rozstępy – przeciwwskazania do zabiegu

    Mimo swojego bezpieczeństwa, małej inwazyjności, wysokiej skuteczności i krótkiego czasu gojenia się, laserowe usuwanie rozstępów w dalszym ciągu zalicza się do zabiegów, przez co istnieje konieczność wcześniejszego wykluczenia potencjalnych przeciwwskazań zabiegowych. Laserowe usuwanie rozstępów nie jest polecane w przypadku osób, które:

    • Posiadają nieuregulowaną cukrzycę,
    • Posiadają stany zapalne i podrażnienia skórne, w tym infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze, np. opryszczkę,
    • Ich skóra charakteryzuje się nadmierną skłonnością do bliznowacenia się,
    • Posiadają choroby na tle onkologicznym,
    • Posiadają świeżą opaleniznę (maksymalnie trzydziestodniową).

    Tym samym, każda osoba zainteresowana zabiegiem z użyciem lasera zobowiązana jest do wcześniejszego umówienia się na konsultacje medyczną z lekarzem, który potencjalnie będzie wykonywać zabieg. Warto pamiętać, że specjalista posiada dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu z pewnością w razie konieczności zaproponuje inne rozwiązanie. W takiej sytuacji lekarz dokładnie przeanalizuje ogólny stan zdrowia Pacjenta i stwierdzi, czy laser frakcyjny będzie mógł mieć zastosowanie w tym przypadku. Jeżeli tak, odpowiednio dobierze same parametry urządzenia, a także określi odpowiedną ilość zabiegów, czas ich trwania, a także częstotliwość ich wykonywania w taki sposób, aby było to jak najbardziej optymalne dla Pacjenta.

    Laserowe usuwanie rozstępów Poznań – zalecenia przed zabiegiem

    Przez okres minimum miesiąca przed zaplanowanym zabiegiem zabronione jest opalanie się, niezależnie od źródła pochodzenia opalenizny. W takim przypadku szkodę może wyrządzić zarówno naturalne światło słoneczne, jak solarium i samoopalacz. Połączenie działania lasera z opalenizną grozi trwałymi przebarwieniami na skórze, których będzie ciężko się pozbyć. Nie zaleca się także stosowania innych zabiegów, które mogą wpływać na złuszczanie naskórka, np. peelingi lub mikrodermabrazja. Przed samym zabiegiem należy głęboko oczyścić skórę, dokładnie zmyć makijaż i wszelkie inne kosmetyki, szczególnie w obrębie leczonego obszaru. Warto także zachować abstynencje alkoholową minimum dwie doby przed zabiegiem.

    W przypadku Pacjentów, którzy przyjmują leki, należy skonsultować się z lekarzem, czy istnieje możliwość ich chwilowego odstawienia. Dotyczy to głównie antykoagulantów, sterydów i preparatów o działaniu fotouczulającym. Zaleca się przerwę w obrębie siedmiu dni przed zabiegiem, a ich ponowne włączenie po upływie dwóch tygodni od tego momentu.

    Usuwanie rozstępów laserem Poznań – na czym polega zabieg?

    Usuwanie rozstępów zalicza się do dość prostych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Wykorzystywany jest wspomniany już laser frakcyjny, który pobudza skórę do wzmożonych procesów regeneracyjnych. W ten sposób ludzki organizm zaczyna wytwarzać większe ilości kolagenu i elastyny. Faktura i tekstura skóry staje się gładsza, czego efektem jest spłycenie rozstępów i blizn, a koloryt staje się bardziej wyrównany, dzięki czemu rozstępy i blizny są mniej widoczne. Dużym atutem lasera frakcyjnego jest jego wybiórcza, bardzo precyzyjna praca w obrębie sprecyzowanego fragmentu na ciele. W ten sposób lekarz emituje energię lasera do wybranego rozstępu, mając możliwość działania na różnych głębokościach skóry. Tym samym, wiązki oddziałują tylko w zamierzonych obszarach, nie uszkadzając zdrowych, sąsiadujących z rozstępami tkankami. Zastosowanie lasera frakcyjnego jest świetną alternatywą dla chirurgii plastycznej, która w dalszym ciągu polega na działaniu skalpela i metodach bardziej inwazyjnych.

    Laserowe usuwanie rozstępów Poznań – efekty

    Warto mieć na uwadze, że w większości przypadków nawet zastosowanie serii zabiegów nie usunie całkowicie rozstępów, ale znacznie poprawi ich koloryt, spłyci ich głębokość, dzięki czemu będą znacznie mniej widoczne, bardziej estetyczne, formą zbliżone do blizenek kosmetycznych.

    Spodziewane efekty omawiane są z lekarzem na konsultacji medycznej, przy czym ich otrzymanie zależy od wielu czynników, wliczając w to indywidualne cechy organizmu danej osoby.

    Inne czynniki, od których zależą efekty zabiegowe to:

    • Umiejętności medyczne osoby prowadzącej zabieg, jej doświadczenie oraz dokładność,
    • Cechy charakterystyczne samym zmian skórnych – ich zaawansowanie, umiejscowienie, głębokość, rozległość, wiek, a także pierwotna widoczność,
    • Podatność skóry na działanie lasera.

    Najlepsze efekty osiąga się u rozstępów dość młodych, które są jeszcze świeże. Trudniej pozbyć się wieloletnich rozstępów, tych bardziej rozległych i głębokich. Należy liczyć się z tym, że lekarz zaleci wykonanie serii zabiegów, która może sięgać zarówno kilku jak i kilkunastu spotkań. Tym samym, mimo widocznych rezultatów już po pierwszej ingerencji lasera, może ona okazać się niewystarczająca.

    Laserowe usuwanie rozstępów Poznań - bezpieczeństwo

    Zabieg laserowego leczenia rozstępów uznaje się za bezpieczną formę zabiegu. Skóra nie jest naruszana, dzięki czemu uniemożliwia się powstanie infekcji i komplikacji po zabiegu. Normalną reakcją organizmu jest zaczerwienienie oraz niewielkie pęcherze w okolicy poddawanej leczeniu z użyciem lasera. Warto dodać, że zanikają one samoistnie po pewnym czasie. Sam zabieg nie boli, przy czym aby zadbać o dobro i komfort Pacjenta istnieje możliwość nałożenia specjalnego kremu przeciwbólowego.

    Laserowe usuwanie rozstępów przeprowadzone w naszym gabinecie przynosi doskonałe efekty. Polecane jest wszystkim osobom, które borykają się z rozstępami spowodowanymi bardzo szybką zmianą wagi. W naszej kinice.pl możesz liczyć na bardzo atrakcyjne ceny zabiegów.

    Cennik

    Laserowe usuwanie rozstępów Cena
    Rozstępy na twarzy - usuwanie laserem 500,00 zł
    Rozstępy na szyi - usuwanie laserem 500,00 zł
    Rozstępy na dekolcie - usuwanie laserem 500,00 zł
    Rozstępy na brzuchu - usuwanie laserem 600,00 zł
    Konsultacja lekarska 100,00 zł

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Jaka jest przyczyna powstawania rozstępów? +
    Rozstępy powstają w wyniku gwałtownego tycia lub nadmiernego rozciągania skóry. Są częstą przypadłością kobiet, np. w wyniku ciąży. Mają one postać czerwonych lub białych pręgów na skórze i najczęściej lokują się w obrębie brzucha, piersi, ud, pośladków lub ramion, aczkolwiek mogą dotknąć każdej wybranej części ciała.

    Hormonem, który wpływa na powstanie tego typu zmian jest kortyzol, popularnie nazywany hormonem stresu. Produkowany jest on w nadnerczach. Kiedy jego stężenie jest za wysokie, dochodzi do upośledzenia fibroblastów, odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Są to rodzaje białek nadających skórze strukturę, elastyczność, jędrność i napięcie. Pod wpływem działania kortyzolu, białka te słabną, przez co skóra nadmiernie się rozciąga i pęka.
    3. Jak można zapobiec powstawaniu rozstępów? +
    Podstawą jest tutaj odpowiednia, zdrowa i zbilansowana dieta, a także aktywność fizyczna. Czynniki wpływające na zdrowie skóry to odpowiednia ilość cynku, krzemu, a także witamin, szczególnie z grupy A, E, PP i B5. Z kolei odpowiednia ilość aktywności fizycznej wzmacnia całe ciało, w tym skórę i nie dopuszcza do nadmiernego rozrostu tkanki tłuszczowej. Co ciekawe, mówi się, że u niektórych osób można zaobserwować tendencję (czynniki genetyczne) do powstawania rozstępów. Warto zadbać także o odpowiednie nawodnienie, a także kremy pielęgnacyjne, które mogą w takiej sytuacji pomóc.
    5. Ile czasu trwa zabieg? +
    Zazwyczaj warto zarezerwować sobie około pół godziny na jednorazowy zabieg.
    7. U kogo najlepiej sprawdzi się laser frakcyjny na rozstępy? +
    Zastosowanie lasera frakcyjnego dedykowane jest osobom takim jak:
    • Kobiety po ciąży,
    • Nastolatki,
    • Osoby otyłe,
    • Osoby z częstymi wahaniami wagi,
    • Osobami posiadającymi genetyczne predyspozycje do powstawania rozstępów,
    • Kulturyści i osoby aktywne fizycznie nastawione na zwiększanie masy.
    9. Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów po zabiegu? +
    Pierwsze efekty laserowego usuwania rozstępów można zaobserwować po pierwszym zabiegu, jednak to, czy jest on wystarczający uzależnione jest od kilku czynników. Przede wszystkim łatwo podatne na ingerencję lasera są niewielkie zmiany, mało rozległe i płytkie, szczególnie jeśli są stosunkowo świeże. W przypadku bardziej zaawansowanych zmian, zajmujących większy obszar na ciele i większej głębokości konieczna może okazać się seria zabiegów, szczególnie w sytuacji, kiedy są one kilkuletnie. Tym samym, szybkość obserwowania poprawy zależy od m.in. czynników genetycznych, elastyczności i jędrności skóry, a także jej stanu wyjściowego.

    O ilości potrzebnych zabiegów decyduje lekarz. Zwykle odbywają się one w odstępie 2 lub 3 miesięcy.
    11. Czy zabieg jest bezpieczny i czy jest bolesny? +
    Zabieg z użyciem lasera jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Należy jedynie liczyć się z tym, iż w przypadku usuwania rozstępów normalną reakcją skóry będzie jej podrażnienie, a także powstanie niewielkich ran w miejscu działania wiązki światła. Goją się one jednak szybko i bezproblemowo. Aby zwiększyć komfort Pacjenta wykorzystuje się urządzenia wyposażone w specjalną głowicę chłodzącą, co skutecznie obniża wszelkie nieprzyjemne odczucia.
    2. Jak działa laser na rozstępy? +
    Za pomocą lasera ingeruje się w tkankę skórną manipulując wiązką energii i światła. W ten sposób kontrolowanie i punktowo uszkadza się skórę na wybranym fragmencie. Dzięki temu, skóra zostaje w pewien sposób zmuszona do zwiększenia swojej regeneracji – wzmaga ona produkcję kolagenu i elastyny. W ten sposób rozstępy stają się bardziej płytkie, zmniejszają swoją widoczność, skóra jest bardziej napięta, jej koloryt się wyrównuje, a także poprawie ulega jej tekstura na całej powierzchni działania lasera.
    4. Jak przygotować się do zabiegu? +
    Aby zapewnić sobie jak najlepsze efekty i jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, należy:
    • Przez minimum miesiąc nie należy opalać miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi, zarówno na naturalnym słońcu, w solarium jak i w formie samoopalacza,
    • Minimum dwa tygodnie przed zabiegiem po wcześniejszej konsultacji z lekarzem należy odstawić leki, zioła i inne produkty zawierające zioła fotouczulające, do których zalicza się m.in. popularny nagietek oraz dziurawiec,
    • Minimum dwa tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z aplikowania kosmetyków zawierających w składzie witaminę C, A, a także jej pochodne, takie jak np. retinol,
    • Należy zrezygnować z wykonywania zabiegów złuszczających naskórek, wliczając w to peeling,
    • Po wcześniejszej konsultacji z lekarzem na minimum trzy dni przed zabiegiem należy odstawić leki wpływające na krzepliwość krwi,
    • Minimum 24 godziny przed zabiegiem obowiązuje abstynencja alkoholowa.
    6. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
    Zabieg może zostać odradzony osobom:
    • W ciąży lub w okresie laktacji,
    • Posiadającym świeżą opaleniznę,
    • Z niektórymi chorobami, np. autoimmunologicznymi, cukrzycą, padaczką, niektórymi alergiami, zaburzeniami krzepliwości krwi, a także z nowotworami,
    • Z chorobami, stanem zapalnym i infekcjami skóry, niezależnie od tego, czy są wirusowe, bakteryjne czy też grzybicze. Tym samym należy tutaj wymienić opryszczkę, łuszczycę i bielactwo, a także fotodermatozę i skłonności do powstawania bliznowców,
    • Zażywającym koagulanty i sterydy.
    8. Ile zabiegów należy wykonać aby osiągnąć najlepsze efekty? +
    Zazwyczaj zadowalające efekty osiąga się wykonując serię od 3 do 5 zabiegów, przy czym jest to zależne od decyzji lekarza i potrzeb Pacjenta. Warto dodać, że na każdym etapie można zakończyć terapię lub ją przedłużyć o następne zabiegi.
    10. Jak wygląda skóra po zabiegu? +
    Normalną reakcją skóry na ten typ zabiegu jest obrzęk i zaczerwienienie. Znika to po kilku dniach. Pojawiają się także niewielkie strupy.
    12. Jaka jest cena zabiegu? +
    Cena laserowego usuwania rozstępów w Poznaniu to 500zł.