+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik E-recepta!
 • Laserowe usuwanie hemoroidów
 • Laserowe usuwanie hemoroidów
 • Laserowe usuwanie hemoroidów Poznań - cena 4500zł

  Laserowe usuwanie hemoroidów to bezpieczny sposób na leczenie żylaków odbytu. Jest to metoda małoinwazyjna, która pozwala skutecznie pozbyć się hemoroidów.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie hemoroidów Poznań

  Laserowe usuwanie hemoroidów Poznań - jak pozbyć się żylaków odbytu

  Hemoroidy to inaczej guzki krwawnicze. Nie każdy wie, że są naturalną strukturą anatomiczną znajdującą się w ciele wszystkich ludzi. Ulokowane są w kanale odbytu. Formą przypominają poduszki, jednak wypełnione są krwią, posiadając w sobie połączenia tętniczo-żylne. Ich zadaniem jest uszczelnienie kanału odbytu. Kontrolują wydalanie. Choroba hemoroidalna – bo tak poprawnie nazywa się jednostka chorobowa, jest stanem zapalnym wspomnianych już guzków krwawniczych, które zostają powiększone i wypełnione krwią w zbyt dużej ilości, nie mogąc do końca się opróżnić. Jeżeli tylko dana osoba zaobserwuje u siebie niepokojące objawy (szczególnie należy zwrócić uwagę tutaj na krwawienie z odbytu), powinna jak najszybciej skonsultować się z lekarzem proktologiem i wyrazić potrzebę dokładnej diagnostyki.

  Nieleczone hemoroidy rozwijają się i z czasem dochodzi do wypadania guzka, który jest wyczuwalny w okolicy odbytu po wypróżnieniu.

  Laserowe usuwanie hemoroidów Poznań – objawy

  Pierwszym objawem choroby hemoroidalnej jest krwawienie, a także wypadanie guzków krwawniczych. Objawy te mogą występować solo lub w parze. Na początku krwawienie jest raczej skąpe. Pacjent w takim przypadku dostrzega świeżą krew na powierzchni stolca, albo na papierze toaletowym. Inne objawy to świąd w okolicy odbytniczej, a także problemy w utrzymaniu odpowiedniej higieny. Taki stan chorobowy niekorzystnie wpływa na jakość życia Pacjentów. Wiąże się z dyskomfortem, a nawet bólem, szczególnie nasilającym się podczas wypróżniania. Przy bardziej rozwiniętej chorobie Pacjent obserwuje brudzenie bielizny za pomocą śluzu lub wydzieliną kałową.

  Jak wyglądają hemoroidy?

  Choroba hemoroidalna przebiega według czterech etapów, które rozróżnia się poprzez nasilenie wypadania poduszek odbytowych. Wyróżnia się więc:

  • W pierwszym stopniu zaawansowania żylaki odbytu, czyli inaczej zmienione chorobowo hemoroidy, obserwowalne są w badaniu endoskopowym. Na tym etapie jeszcze nie wychodzą na zewnątrz odbytu. Możliwe jest doświadczanie krwawienia.
  • W drugim stopniu tego schorzenia hemoroidy zaczynają wypadać podczas wypróżniania, jednak jeszcze są w stanie wrócić na swoje miejsce,
  • W trzecim stopniu zaawansowania zmian obserwuje się hemoroidy stale na zewnątrz. Tym samym nie cofają się już samoistnie w odpowiednie miejsce. Można to osiągnąć w dość łatwy sposób odprowadzając je ręcznie.
  • Czwarty stopień chorobowy charakteryzuje się tym, że tak jak w poprzednim etapie przebywające na zewnątrz guzki można było cofnąć dłonią, tak na tym etapie jest to całkowicie niemożliwe.

  Zazwyczaj choroba żylaków odbytu przebiega w łagodny sposób. Sporadycznie odnotowuje się przypadki występowania ostrych powikłań, jednak są one możliwe. Należy zwrócić uwagę tutaj na zakrzepicę w obrębie wypadniętych hemoroidów, obfite krwawienie, a także, w skrajnych przypadkach, można zetknąć się z martwicą tkanek. Konieczna może okazać się pomoc chirurgiczna.

  Laserowe usuwanie hemoroidów Poznań - usuwanie żylaków odbytu

  Metodą, która stale zyskuje na popularności ze względu na jej bardzo wysoką skuteczność jest laserowe leczenie hemoroidów. Podczas trwania tego typu ingerencji Pacjent nie odczuwa bólu, ponieważ cała procedura odbywa się po wcześniejszym podaniu znieczulenia ogólnego. Nad bezpieczeństwem Pacjenta czuwa anestezjolog i pielęgniarka o tej specjalności. Lekarz stosujący laseroterapię naświetla chorobowo zmienione hemoroidy, kierując laser do ich wnętrza. W ten sposób zamknięciu ulegają naczynia odpowiadające za doprowadzenie krwi. Tym samym w ciągu kilku najbliższych dni guzy zaczynają się cofać....

  Całkowity efekt leczenia dostrzegalny jest po upływie około dwóch miesięcy. Dużym atutem tego zabiegu jest fakt, iż za pomocą lasera skutecznie można wyeliminować ryzyko wpadania hemoroidów w przyszłości. Kolejną zaletą jest precyzyjność zabiegu, a także całkowity brak ryzyka wystąpienia uszkodzeń błony śluzowej, a także tkanki mięśniowej w okolicy zwieracza. Największą korzyść, jaką odczuwa Pacjent w aspekcie rekonwalescencji po przejściu laserowego leczenia hemoroidów jest to, iż proktolog nie wykonuje charakterystycznych dla zabiegów chirurgicznych cięć, dzięki czemu nie ma konieczności zaszywania powstałej rany szwami. Tym samym zabieg uznawany jest za nieinwazyjny, a samo ryzyko pojawienia się wszelkich powikłań jest bliskie zeru.

  Zanim jednak dany Pacjent będzie mógł poddać się ingerencji laserowej, konieczne będzie wykonanie zleconych badań. Pierwszym warunkiem jest odbycie wizyty diagnostycznej u proktologa, który analizuje indywidualny przypadek danej osoby dostosowując metody leczenia pod jego schorzenie. Dzięki wspomnianemu wyżej znieczuleniu, eliminuje się czynnik bólu podczas leczenia, dzięki temu jeszcze tego samego dnia Pacjent może wrócić do domu.

  Laserowe usuwanie hemoroidów Poznań - jak przygotować się do zabiegu?

  Kiedy lekarz proktolog po dokonaniu diagnostyki pozwoli Pacjentowi wziąć udział w zabiegu, wymagane jest od niego minimum ośmiogodzinny post, gdzie zrezygnuje ze stałych pokarmów. Płyny należy odstawić minimum cztery godziny przed planowanym zabiegiem.

  Na czym polega zabieg?

  W obecnej chwili leczenie hemoroidów za pomocą lasera jest najnowocześniejszą formą przeciwdziałania tego typu problemom. Opisując dokładnie sposób działania zabiegowego, lekarz wprowadza światłowód do wnętrza poduszki hemoroidalnej, poddając ją działaniu energii świetlnej. Tkanki absorbują emitowaną energię, przez co dochodzi do zniszczenia naczyń hemoroidalnych, dzięki czemu obkurczają się tkanki łączne. Efektem są hemoroidy o zmniejszonej objętości. Szacuje się, że poduszki hemoroidalne redukują swoje rozmiary nawet o 30% podczas samego zabiegu, przy czym proces ten trwa od 6 do 8 tygodni. Podczas zabiegu dąży się do zrekonstruowania naturalnej anatomii, precyzyjnie działając na wybrane poduszki bez chirurgicznego usuwania tkanek. Warto dodać, że celem zabiegu jest doprowadzenie do zniszczenia naczyń doprowadzających krew do żylaków odbytu – kiedy są one pozbawione krwi, w finale obumierają.

  Dla kogo laserowe usuwanie hemoroidów?

  Za pomocą laseroterapii z reguły usuwa się problem o niskim natężeniu chorobowym. Z powodzeniem można zniwelować guzy krwawnicze drugiego stopnia zaawansowania, czyli te, które wypadają podczas wypróżniania, ale jeszcze posiadają zdolność do samoistnego wracania na właściwe miejsce.

  Laseroterapia jest chętnie wybierana przez Pacjentów, ponieważ posiada liczne zalety. Przede wszystkim jest to zabieg krótki – trwa w granicach kwadransa. Dzięki działaniom nieinwazyjnym nie dochodzi do przerwania ciągłości powłok skórnych – tym samym Pacjent nie krwawi podczas zabiegu, a tuż po nim może wrócić do domu.

  Przeciwwskazania - usuwanie hemoroidów Poznań

  • Przyjmowanie leków i ziół fotouczulających, retinoidów, sterydów, i suplementacji żelaza – należy je odstawić około 3 tygodnie przed zabiegiem,
  • Posiadanie aktywnych chorób i infekcji skórnych, np. łuszczucy,
  • Wykazywanie tendencji do powstawania bliznowców lub blizn hipertroficznych,
  • Spożywanie Accutancu,
  • Wykazywanie zaburzeń krzepliwości krwi oraz zażywanie leków wpływających na jej krzepliwość,
  • Epilepsja, choroby nowotworowe, cukrzyca, choroby hormonalno-endokrynologicze, choroby autoimmunologiczne,
  • Posiadanie rozrusznika serca lub implantów,
  • Zakażenie wirusem HIV lub zapalenia wątroby,
  • Brak zachowanej abstynencji alkoholowej przez minimum dobę przed zabiegiem,
  • Ciąża i laktacja,
  • Nadmierne oczekiwania wobec efektów.

  Zalety metod laserowych

  Pacjenci szczególnie chwalą sobie:

  • Bezbolesność działań,
  • Brak ryzyka powikłań i uszkodzeń tkanek,
  • Warunki ambulatoryjne lub zabieg prowadzony w ramach chirurgii jednodniowej,
  • Szybki proces gojenia się ran, rekonwalescencji i powrotu do swoich aktywności,
  • Możliwość powtórzenia zabiegu lub łączenia go z innymi formami leczenia.

  Laserowe usuwanie hemoroidów a NFZ

  Niestety, fundusz umożliwia bezpłatne odbycie jedynie tradycyjnej operacji chirurgicznej. Tym samym wybierając laseroterapię Pacjent musi liczyć się z kosztami. Mimo wszystko, jeżeli dana osoba ma możliwość sfinansowania sobie laserowego usuwania hemoroidów, warto zastanowić się nad takim wyborem. Korzyści dla Pacjenta znacznie przewyższają wysokość kwoty.

  Usuwanie hemoroidów z wykorzystaniem lasera pozwala na dokładne i bardzo skuteczne pozbycie się problemu żylaków odbytu. Nasz gabinet oferuje zabieg w bardzo korzystnej cenie przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu medycznego.

  Cennik

  Proktologia Cena
  Laserowe usuwanie hemoroidów 4500,00 zł
  Usunięcie zmian skórnych okołoodbytowych od 3000,00 zł
  Leczenie hemoroidów metodą Barrona 400,00 zł
  Konsultacja lekarska w cenie usługi

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czym są hemoroidy? +
  Hemoroidy, powszechnie znane także jako żylaki odbytu, są niestety obecnie dość często występującą i drażniącą przypadłością. Są to powiększone i wypadające poduszeczki odbytu. Nie jest do końca znana i potwierdzona przyczyna ich powstawania, chociaż uważa się, że w zdecydowanej większości przypadków hemoroidy należą do zmian pierwotnych.
  3. Jakie są objawy hemoroidów? +
  Wśród podstawowych objawów hemoroidów wymienia się:
  • krwawienie z odbytu,
  • silne bóle,
  • pieczenie, swędzenie i ogólny dyskomfort,
  • dość często ma się uczucie niecałkowitego wypróżnienia, a także pustego parcia, i tzw. „mokrego” odbytu,
  • trudności w utrzymaniu higieny miejsca intymnego,
  • wypadanie guzków hemoroidalnych na zewnątrz powodujące silny ból,
  • nieszczelność odbytu.
  5. Czy są osoby mające predyspozycje do wystąpienia hemoroidów? +
  Najczęściej hemoroidy są zaobserwowane u osób, które mają problemy z nadwagą i otyłością, często występującymi zaparciami, a także w szczególności hemoroidy dotyczą tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Zdarza się, że ta nieprzyjemna dolegliwość dotyka również kobiety w ciąży.

  Zaobserwowane zostało również zjawisko częstości występowania choroby, która zdecydowanie zwiększa się wraz z wiekiem. Dodatkowo okazuje się, że nadużywanie papierosów, alkoholu, a także kawy również sprzyja rozwojowi tej uciążliwej przypadłości.
  7. Czy laserowe leczenie hemoroidów jest skuteczne? +
  Dostępne wyniki badań nad laserowym leczeniem hemoroidów oraz zbierane opinie leczących się Pacjentów jednoznacznie wskazują, że wykorzystanie lasera w procesie usuwania hemoroidów pozwala na osiągnięcie znacznie lepszych rezultatów niż w wyniku ich tzw. „opaskowania”. Pacjenci korzystający z zabiegów laserowych oceniają ból pooperacyjny na aż trzykrotnie słabszy niż Pacjenci korzystający z innych metod. Dodatkowo po upływie pół roku od zabiegu skuteczne wycofanie objawów zostało zaobserwowane u 92% Pacjentów korzystających z laseroterapii i u 51% po zabiegu tzw. "gumkowania". Pacjenci, decydujący się na laserowe usuwanie hemoroidów, zgłaszali również bardzo dużą poprawę ogólnego samopoczucia, związanego z całkowitym ustąpieniem dolegliwości.
  9. Czy laserowe usuwanie hemoroidów boli? +
  Nie, laserowe usuwanie hemoroidów nie boli. Zabiegi laserowe najczęściej są zabiegami bezbolesnymi. Dodatkowo usuwanie hemoroidów laserem nie niesie za sobą ryzyka uszkodzenia śluzówki czy też zwieracza. Zaletą jest także niskie ryzyko powikłań, jest to zabieg ambulatoryjny lub w ramach chirurgii jednodniowej. Pacjent nie wymaga hospitalizacji i dłuższego okresu rekonwalescencji.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania hemoroidów w Poznaniu to 4500zł.
  2. Na czym polega zabieg laserowego usuwania hemoroidów? +
  Laserowe usuwanie hemoroidów jest metodą, która polega na laserowym naświetlaniu zmian hemoroidalnych w miejscu ich unaczynienia. Celem naświetlania jest koagulacja naczyń oraz przede wszystkim zwłóknienie tkanki hemoroidów.
  6. Czy laserowe usuwanie hemoroidów gwarantuje całkowite ich wyleczenie? +
  Nie , niestety nie można zagwarantować pełnego wyleczenia hemoroidów, ponieważ dolegliwości związane z hemoroidami mogą ujawnić się po pewnym czasie na innych, w tej chwili zdrowych hemoroidach, które spełniają swoje określone funkcje. Ponowne pojawienie się dolegliwości związanej z hemoroidami w dużym stopniu zależy chociażby od takich czynników jak, tryb życia, genetyczne predyspozycje, dieta itp.
  8. Czy to prawda, że leczenie hemoroidów powinno się wspomagać odpowiednią dietą? +
  Tak, to prawda. Tylko odpowiednia dieta może spowodować, że w jelitach nie będzie dochodziło do częstych zaparć, a sam stolec będzie wypróżniany regularnie i co najważniejsze będzie luźniejszy. Priorytetem w diecie powinien być błonnik pochodzenia roślinnego. Odgrywa on kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego.

  W błonnik bogate są następujące produkty:
  • surowe owoce i warzywa,
  • tzw. „ciemne pieczywo” (pełnoziarniste, razowe),
  • wszelkiego rodzaju kasze, płatki zbożowe i otręby,
  • nasiona roślin strączkowych.
  Dieta zapobiegająca hemoroidom całkowicie wyklucza napoje alkoholowe i stosowanie ostrych przypraw. Wymagane jest także picie dużej ilości wody, soków oraz ziołowych herbatek – bo to stanowi fundament właściwego wypróżniania.
  10. Czym skutkuje nieleczenie hemoroidów? +
  Nieleczenie hemoroidów grozi dość poważnymi powikłaniami. Ogólne dolegliwości związane z hemoroidami mogą się znacznie pogorszyć oraz – co jest szczególnie dokuczliwe przekształcić w tzw. zakrzepicę hemoroidów zew., które są niemałą i bardzo bolesną wypukłością zawierającym zakrzepłą krew.