+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe ujędrnianie skóry Poznań cena 600zł

  Laserowe ujędrnianie skóry twarzy daje trwałe i spektakularne efekty ujędrnienia, uniesienia, liftingu natychmiast po jego wykonaniu. Jednocześnie skóra staje się bardziej elastyczna i świeższa.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe ujędrnianie skóry Poznań

  Laserowe ujędrnianie skóry Poznań – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

  Skóra traci jędrność podczas całego życia człowieka. U niektórych proces ten przebiega szybciej, u innych wolniej. Nie mniej jednak praktyka medycyny estetycznej pokazuje, że do gabinetów przychodzą coraz młodsze osoby z tym problemem. Potwierdzają to badania, które udowodniły, że po dwudziestym roku życia ludzki organizm zmniejsza ilość produkowanego kolagenu i elastyny, które generują naturalną sprężystość. Do tego warto dodać takie czynniki jak nieodpowiednia lub niewystarczająca pielęgnacja, predyspozycje genetyczne, nieodpowiednia i słabo zbilansowana dieta, szybki spadek wagi, a także brak aktywności fizycznej. Wszystko razem wpływa na kondycję i wygląd skóry, która może w szybkim tempie stać się cienka i obwisła. Na ciele może pojawić się cellulit, fałdy na brzuchu, a na twarzy zmarszczki. Na szczęście współczesne rozwiązania medycyny estetycznej pozwalają przeciwdziałać negatywnym czynnikom, oferując szereg zabiegów ujędrniających, odżywczych i zwiększających gęstość skóry. Jedną z metod jest laserowe ujędrnianie skóry, dzięki któremu można pozbyć się kompleksów, ciesząc zadowalającymi efektami.

  Ujędrnianie skóry pozytywnie wpływa na jej elastyczność, jako wsparcie i uzupełnienie regularnych ćwiczeń oraz zdrowej diety.

  Laserowe ujędrnianie skóry Poznań – na czym polega zabieg?

  Laserowe ujędrnianie skóry charakteryzuje się nowoczesnością, bezinwazyjnością i bezbolesnością. Jest to zabieg zaliczany do grupy zabiegów upiększających, które wykonuje się z zastosowaniem ingerencji laserowej. Lekarz manipulując urządzeniem stosuje laserowe frakcjonowanie z efektem ablacji, dzięki czemu Pacjent po wyjściu z gabinetu odczuwa i widzi znaczącą różnicę w kondycji swojej skóry. Jest ona bardziej jędrna i wygładzona. Dzieje się tak, ponieważ światło lasera przedostaje się do tkanki skórnej i tworzy w niej mikrouszkodzenia, pobudzające tkankę do szybszego tempa regeneracji – zaczyna wytwarzać wzmożone ilości kolagenu i elastyny. Normalną reakcją naskórka po zabiegu jest jego kilkudniowe złuszczanie. Skóra jest także lekko piekąca i czerwona lub brązowa. Pacjenci obserwują także u siebie rumień i obrzęk, który zwykle utrzymuje się około 3 dni. Objawy te samoistnie ustępują po pewnym czasie. Wszystkie te objawy związane są z procesem usuwania uszkodzonych tkanek. Zwykle pierwsze efekty zabiegu widoczne są tuż po nim, jednak na ostateczne rezultaty należy poczekać kilka tygodni, aż zakończy się cały proces regeneracji.

  Laserowe ujędrnianie skóry Poznań – cechy zabiegu

  Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa i brak bolesności ingerencji laserem, zabieg poleca się wszystkim osobom, które są wrażliwe na ból. Człowiek w bardzo szybkim tempie dochodzi do siebie, tym samym czas gojenia się i rekonwalescencji przebiega szybko i bez zakłóceń. Należy jednak mieć na uwadze, że po samym zabiegu skóra będzie podrażniona, co wiąże się z tym, że będą potrzebne około 2-3 dni na odpoczynek, ponieważ w tym czasie można wyglądać niekorzystnie. Zwykle od czwartej doby po zabiegu obserwuje się wyraźną poprawę w wyglądzie, można też na nowo wprowadzać kosmetyki i make-up. Warto mieć na uwadze, że stopień i czas regeneracji jest kwestią indywidualną, a wszelkie kwestie związane z przebiegiem zabiegu lub rekonwalescencji po nim należy omówić z lekarzem.

  Laserowe ujędrnianie skóry Poznań – zalety zabiegu

  Oprócz powyższych korzyści, laserowe ujędrnianie skóry przyczynia się do:

  • Odmłodzenia wyglądu skóry,
  • Poprawy jej wyglądu,
  • Ujednolicenia koloru skóry, a także zredukowania przebarwień,
  • Poprawy gęstości i struktury skóry,
  • Zmniejszenia i spłycenia zmarszczek,
  • Zwężenia rozszerzonych porów,
  • Zmniejszenia widoczności rozstępów, blizn i innych defektów skórnych,
  • Zwiększenia napięcia skóry,
  • Wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych za pomocą światła lasera.

  Laserowe ujędrnianie skóry Poznań – częstotliwość zabiegu

  O ilości wykonywanych zabiegów decyduje lekarz analizując indywidualny przypadek danej osoby. Zwykle zaleca się wykonanie serii obejmującej od 3 do 6 zabiegów w odstępach około 4 tygodni. Czas zabiegowy szacuje się od 15 do 45 minut. Jest to zależne od obszaru zabiegowego poddawanego ingerencji laserowej.

  Laserowe ujędrnianie skóry Poznań – rezultaty zabiegu

  Pierwsze efekty widoczne są po pierwszym przeprowadzonym zabiegu, przy czym optymalne efekty zwykle dostrzegalne są po około 2-6 miesiącach, w zależności od ilości wykonanych zabiegów, natomiast poprawa wygładzenia skóry przebiega stopniowo w ciągu roku od momentu zakończenia serii. Z kolei tuż po zabiegu Pacjenci odczuwają lekki dyskomfort, podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. Co ciekawe, patrząc na zredukowanie rozstępów przy pomocy laserowego ujędrniania skóry, po kilku zabiegach zmniejszenie ich widoczności wynosiło od 50 do 80% - stały się one bledsze i bardziej płytkie. Warto wspomnieć, że laserowe ujędrnianie skóry można wykonywać we wszystkich okolicach i partiach na ciele.

  Ujędrnienie skóry twarzy

  W momencie kiedy dochodzi do utraty jędrności i elastyczności, na twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki. Wraz z upływem czasu zaczyna opadać powieka, policzki stają się bardziej wiszące, a twarz ma smutny i zmęczony wyraz. Sposobem odwracającym taki proces jest laserowe ujędrnianie skóry twarzy, które szybko i efektywnie przywraca owal twarzy, powieka na nowo się unosi, a skóra staje się bardziej napięta i naciągnięta. Efektem takich działań jest młodzieńczy wygląd i zwiększenie ujędrnienia skóry.

  Ujędrnianie skóry brzucha

  Osoby zmagające się z efektami szybkiego schudnięcia niejednokrotnie skarżą się na wiszącą skórę w obrębie brzucha i ramion. Aby zminimalizować ryzyko powstania nieestetycznych zmian warto o ujędrnienie skóry zadbać jeszcze w trakcie odchudzania, aczkolwiek nie zawsze jest to możliwe. Przykładem może być nagłe zredukowanie masy ciała i objętości tkanki tłuszczowej podczas działania klasycznej, chirurgicznej liposukcji. W takim przypadku poleca się wykonanie zabiegu laserowego ujędrniania skóry. Podobnie jest w przypadku ciąży i porodu, kiedy napięta skóra na brzuchu po urodzeniu dziecka nie powraca do swojego dawnego wyglądu. Tym samym wspomniany zabieg to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą ujędrnić i wygładzić swoją skórę, cieszyć się młodym wyglądem i pięknymi rezultatami dzięki bezpiecznym i nieinwazyjnym rozwiązaniom medycyny estetycznej.

  Laserowe ujędrnianie skóry Poznań – przeciwwskazania do zabiegu

  Aby zabieg był w pełni bezpieczny, każdy Pacjent przed zabiegiem zobowiązany jest do poddania się konsultacji medycznej, na której lekarz oceni stan skóry, zbada ogólny stan zdrowia, a także wykluczy ewentualne przeciwwskazania medyczne, do których zalicza się:

  • Czas ciąży i laktacji,
  • Posiadanie rozrusznika serca lub implantów,
  • Choroby onkologiczne,
  • Stosowanie retinoidów, sterydów, preparatów i leków fotouczulających,
  • Infekcje, stany zapalne, aktywne choroby skórne, w tym opryszczkę,
  • Opaleniznę lub wykonane peelingi w ciągu ostatniego miesiąca przed zabiegiem,
  • Opaleniznę lub wykonane peelingi w ciągu ostatniego miesiąca przed zabiegiem,

  Laserowe ujędrnianie skóry – efekty zabiegu

  Najwięcej Pacjentów ceni sobie:

  • Wyraźną poprawę napięcia i elastyczności skórny,
  • Zmniejszenie cellulitu,
  • Wygładzenie i ujędrnienie skory,
  • Odmłodzony, promienny wygląd,
  • Zmniejszenie widoczności zmarszczek, blizn i rozstępów,
  • Wzmożenie procesów regeneracji skóry, w tym zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny,
  • Zregenerowanie i odżywienie tkanki skórnej.

  Laserowe ujędrnianie skóry Poznań – zalecenia po zabiegu

  Najważniejsze po tego typu zabiegach jest zwiększenie pielęgnacji i ochrony skóry. Koniecznie należy stosować kremy z wysokim SPF przez minimum miesiąc od wykonania zabiegu. Warto także na minimum siedem dni zrezygnować z picia alkoholu, a także z przebywania w miejscach o podwyższonej temperaturze lub jej amplitudzie, takich jak sauna, basen, a nawet długie, gorące kąpiele w wannie.

  Ujędrnianie ciała - wybierz zabiegi, które skutecznie ujędrnią Twoją skórę

  Utrata przez skórę jędrności oraz elastyczności następuje u wielu osób nie tylko wraz z wiekiem, ale też w wyniku odchudzania czy po przebytej ciąży. Wiotka i rozciągnięta skóra, pokryta nierzadko mało estetycznym cellulitem, może stanowić źródło wielu kompleksów, dlatego w naszym gabinecie oferujemy swoim pacjentom profesjonalne zabiegi ujędrniania skóry, wśród których można wymienić:

  • Ujędrnianie skóry brzucha,
  • Ujędrnianie ciała (różnych partii),
  • Ujędrnianie skóry twarzy.
  Ujędrnianie skóry metodą laserową to zabieg dedykowany dla każdej osoby borykającej się z problemem wiotkości skóry w różnych partiach ciała. Nasz gabinet skutecznie i bezpiecznie poprawia wygląd skóry pacjentów, równocześnie oferując bardzo korzystne ceny!

  Cennik

  Laserowe ujędrnianie skóry Cena
  Lifting laserowy, usuwanie zwiotczenia skóry 500,00 zł
  Twarz - lifting laserem 500,00 zł
  Czoło - lifting laserem 500,00 zł
  Szyja - lifting laserem 500,00 zł
  Dekolt - lifting laserem 500,00 zł
  Dłonie - lifting laserem 500,00 zł
  Brzuch - lifting laserem 600,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Na czym polega laserowe ujędrnianie skóry? +
  Podczas zabiegu laserowego ujędrniania skóry za pomocą nowoczesnego urządzenia doprowadza się do naświetlenia tkanki w wybranym obszarze, oddziałując bezpośrednio promieniem lasera w obrębie komórek tłuszczowych. Dochodzi do ich rozbicia, przez co przyjmują płynną formę swojego rodzaju emulsji, którą następnie organizm wydala podczas procesu metabolicznego. Taka ingerencja jest bardzo korzystna dla Pacjenta – oprócz zredukowania ilości tkanki tłuszczowej, wpływa się także na tkanki łączne, dzięki czemu zostają one pobudzone do wzmożonej produkcji elastyny oraz kolagenu. Są one istotne, ponieważ odpowiadają za stan skóry – jej jędrność i elastyczność. Można więc śmiało powiedzieć, że zabieg ma działanie wyszczuplające, a także odmładzające ciało. Warto dodać, że w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej lekarz monitoruje poziom nagrzania skóry, nie dopuszczając do jej przegrzania i poparzenia.
  3. Czy zabieg jest bolesny? +
  Nie, zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. W celu zwiększenia komfortu Pacjentów lekarz nakłada na skórę specjalny preparat kojący, który należy stosować również w domu. Warto dodać, że nie ma potrzeby wcześniejszego znieczulania Pacjenta, ponieważ podczas działania lasera specjalnie opracowany system ochładza skórę, dzięki czemu wszelkie odczucie dyskomfortu skutecznie się minimalizuje.
  5. Jak się przygotować do zabiegu? +
  Pierwszym krokiem przygotowawczym jest odbycie konsultacji medycznej z lekarzem, który omówi warunki zabiegowe, sprawdzi istnienie ewentualnych przeciwwskazań, a także wyda stosowne zalecenia wstępne, opracowując plan leczenia, a także ewentualnych serii zabiegów. Warto przyjść na wizytę z już sprecyzowanymi potrzebami i oczekiwaniami.

  Natomiast w dniu zabiegu należy przybyć ze świeżo oczyszczoną skórą, pozbawioną wszelkich zanieczyszczeń, wliczając w to także inne kosmetyki i makijaż.
  7. Czego można się spodziewać bezpośrednio po zabiegu i w czasie gojenia się? +
  Po samym zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry oraz lekki obrzęk, które są związane z podrażnieniami i ingerencją w tkanki. Zwykle objawy te ustępują po upływie pierwszych kilku dni. Ze względu na małą inwazyjność i całkowite bezpieczeństwo zabiegu, nie ma potrzeby hospitalizacji, a do swoich typowych aktywności można wrócić jeszcze tego samego dnia.
  9. Co może wpłynąć na ujędrnianie skóry i jej ogólny stan? +
  Główne czynniki, od których zależy stan i kondycja skóry to:
  • Sposób pielęgnacji i ochrony przed promieniowaniem UV,
  • Wiek danej osoby – im Pacjent starszy, tym bardziej zaawansowane są procesy starzenia się,
  • Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne – promieniowanie ultrafioletowe niszczy struktury skóry i przyspiesza starzenie się,
  • Odwodnienie – odwodniona skóra traci młody i zdrowy wygląd,
  • Glikacja – jest to biochemiczny proces polegający na reakcji pomiędzy glukozą we krwi, a białkami będącymi budulcem tkanek. Zarówno elastyna, jak i kolagen są podatne na proces glikacji, przez co tracą swoją sprężystość, a ich produkcja w organizmie spada.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego ujędrniania skóry w Poznaniu to koszt od 500zł.
  2. Kiedy najlepiej wykonać zabieg? +
  Optymalnym okresem na wykonywanie wszelkich zabiegów z zastosowaniem lasera jest czas jesienno-zimowy ze względu na zmniejszone promieniowanie ultrafioletowe i krótszy czas ekspozycji na światło słoneczne.
  4. Jakie wskazania do zabiegu? +
  Laserowe ujędrnianie skóry laserem polecane jest wszystkim osobom, które:
  • Chcą pozbyć się cellulitu,
  • Chcą wyszczuplić i wymodelować swoje ciało,
  • Chcą na nowo cieszyć się jędrnością skóry,
  • Chcą przeciwdziałać zwiotczeniu skóry, szczególnie w obrębie twarzy, szyi, biustu i dekoltu,
  • Chcą zmniejszyć widoczność zmarszczek,
  • Chcą zredukować drugi podbródek,
  • Chcą zmniejszyć obrzęki w okolicy oczu i twarzy,
  • Chcą rozjaśnić kolor skóry i pozbyć się przebarwień,
  • Chcą podkreślić kontur i podnieść owal twarzy.
  6. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
  Przeciwwskazania zabiegowe to:
  • Choroby onkologiczne,
  • Urazy skóry, nowe blizny,
  • Choroby układu sercowo-krążeniowo-naczyniowego,
  • Posiadanie przepukliny brzusznej,
  • Menstruacja, ciąża i okres do 7 miesięcy od cesarskiego cięcia, okres laktacji,
  • Zaburzenia krzepliwości krwi oraz stosowanie leków wpływających na nią (np. Polopiryna, Acard),
  • Widoczne naczyniaki na skórze.
  8. Jakie są efekty laserowego ujędrniania brzucha? +
  Działanie lasera posiada szczególne właściwości uelastyczniające skórę. Obkurcza ono włókna elastynowe i kolagenowe. Mniejsza się widoczność rozstępów i nierówności skóry, która ulega wygładzeniu. Efekty jakie obserwuje Pacjent to: spłycenie rozstępów, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, ujędrnienie i napięcie skóry, poprawa jej ogólnej kondycji, rozświetlenie, nawilżenie i odżywienie skóry.
  10. Jaka jest rekomendowana liczba zabiegów? +
  Liczba rekomendowanych zabiegów uzależniona jest od kondycji skóry i oczekiwań Pacjenta. Ewentualna seria ustalana jest więc wspólnie z lekarzem na konsultacji medycznej.

  U niektórych Pacjentów spektakularne efekty będą widoczne już po pierwszej ingerencji, jednak u większości może okazać się konieczne wykonanie od 3 do 5 zabiegów w odstępach około jednego miesiąca. Szacuje się, że wykonanie kilku zabiegów niweluje rozstępu do aż 80% widoczności. Przy czym ostateczne rezultaty widoczne są dopiero po upływie około 3 miesięcy od ostatniego zabiegu.

  Aby podtrzymać uzyskane efekty zaleca się wykonanie tzw. zabiegu przypominającego (podtrzymującego) mniej więcej raz na pół roku.