+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik
  • Dermatochirurgia
  • Dermatochirurgia
  • Laserowe leczenie nadpotliwości Poznań cena 3000zł

    Nadpotliwość pach i nadpotliwość dłoni to dokuczliwy problem wielu osób. Laserowe leczenie nadpotliwości to najnowsze rozwiązanie w walce z nadmierną potliwością które pozwala na zawsze o niej zapomnieć. Pacjenci doceniają działanie lasera, który jest całkowicie bezpieczny dla organizmu i pozwala leczyć nadpotliwość we wszystkich stadiach.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe leczenie nadpotliwości Poznań

    Nadpotliwość pach - laserowe leczenie nadpotliwości skutecznie poradzi sobie z tym problemem

    Nadmierna potliwość jest często diagnozowana. Szacuje się, że na ten problem cierpi około 3% ogólnej populacji ludzkiej. Podłożem nadpotliwości jest nadczynność ekrynowych gruczołów potowych. Są one ulokowane na powierzchni całego ciała, przy czym największe ich skupiska znajdują się na dłoniach, spodach stóp, czole, a także w dołach pachowych. Ciekawostką może być fakt, że przeciętny człowiek posiada około 4 miliony gruczołów potowych.

    Warto mieć na uwadze, że pot jest potrzebny. Jego zadaniem jest utrzymanie prawidłowej temperatury, a także wilgotności ludzkiego organizmu. Istnieją pewne czynniki, które wzmagają naturalną produkcję potu na drodze nerwowej. Wymienia się tutaj stres lub wysokie temperatury. Celem tego mechanizmu jest ochrona organizmu przed przegrzaniem. Włókna nerwów zostają pobudzone, zaczynają wydzielać acetylocholinę, która aktywuje gruczoły potowe do pracy.

    O nadmiernym poceniu się, szczególnie pod pachami i na dłoniach, można mówić w momencie, kiedy produkowana ilość potu przewyższa ilością tą, która zapewnia utrzymanie stałej temperatury ciała. Szacuje się, że jest to powyżej 50 miligramów na minutę w dole pachowym. Pacjenci odczuwają wtedy dużą wilgotność ciała, odzieży, a także skarżą się na problem z utrzymaniem odpowiedniej higieny osobistej.

    Skąd bierze się nadpotliwość dłoni, pach, twarzy i innych części ciała?

    Wzmożona potliwość jest problemem złożonym. Przed rozpoczęciem leczenia należy odbyć konsultację medyczną z lekarzem, aby mógł on wykluczyć istnienie przeciwwskazań, a także zdiagnozować ogólny stan Pacjenta, w tym istnienie chorób ogólnoustrojowych, które mogą, ale nie muszą być podłożem nadpotliwości. Przykładem może być pocenie uogólnione, które może powstać jako objaw przewlekłych zakażeń, guzów, chorób autoimmunologicznych, neurologicznych, metabolicznych, zaburzeń hormonalnych, a nawet wyniknąć jako następstwo przyjmowania różnych leków, np. choliniergicznych. Sama wzmożona potliwość, szczególnie kiedy jest ona umiejscowiona, może świadczyć o podejrzeniu uszkodzenia nerwów.

    Najczęstszą postacią nadpotliwości jest typ pierwotny, który charakteryzuje się brakiem konkretnej przyczyny powstania. Szacuje się, że osoby posiadające ten tym chorobowy wykazują aktywność elektryczną nerwów, które odpowiedzialne są za regulowanie procesu wydzielania potu nawet stukrotnie bardziej, niż fizjologicznie. Do tej pory nie odkryto przyczyn tego zjawiska. Mimo to, współczesna medycyna, która ma do dyspozycji zastosowanie nowoczesnych technologii wychodzi naprzeciw potrzebom Pacjentów, oferując im różne metody radzenia sobie z tym uciążliwym problemem w formie szerokiej gamy zabiegów o różnym stopniu inwazyjności. Ważne jest, aby sposoby leczenia wzmożonego pocenia były skonsultowane indywidualnie przez specjalistę. Zdarza się, że wizyta u dermatologa to za mało. Konieczne może okazać się odbycie konsultacji z chirurgiem, neurologiem lub psychologiem.

    Leczenie nadpotliwości: zalecenia ogólne

    • Specjalne dbanie o higienę: pomóc mogą kąpiele ziołowe. Problematyczne miejsca należy moczyć przez ok pół godziny dwa razy w tygodniu w roztworach kory dębu, mięty, liści orzecha włoskiego, szałwi, rumianku lub kory brzozy,
    • Warto swoją szafę zaopatrzyć w przewiewną odzież z naturalnych włókien, mające luźny fason,
    • Należy często zmieniać ubrania, jak i obuwie,
    • Zredukować ilość spożywanej kawy, alkoholu i ostrych przypraw,
    • Unikać stresu, lęku i napięć,
    • Wietrzyć pomieszczenia, zarówno w domu, jak i w miejscu pracy,
    • Stosować antyperspirant z chlorkiem aluminium w składzie – za jego pomocą czasowemu zamknięciu ulegają przewody potowe. Stosuje się go na noc. Na początku każdego dnia, a później raz na dwa lub trzy tygodnie. Szacowana skuteczność wynosi około 90%, przy czym należy uważać, ponieważ jest to kosmetyk drażniący skórę, czego efektem może być pojawienie się podrażnień.

    Warto wyszczególnić także postępowanie na drodze leczenia ogólnego:

    • Zażywanie leków uspokajających, antycholinergicznych i homeopatycznych
    • Spożywanie naparów z ziół, np. szałwii.

    W bardziej zaawansowanych przypadkach, które są odporne na wszelkie rodzaje form terapii, zaleca się poddanie chirurgicznej ingerencji. W ten sposób leczenie nadpotliwości odbywa się operacyjnie, co umożliwia usunięcie tkanki gruczołowej. Blokowane są także nerwy współczulne poprzez sympatektomię. Zdarzają się także przypadki zastosowania liposukcji z usunięciem i blokadą gruczołów potowych.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Poznań - jak wygląda zabieg?

    Za pomocą naświetlania wiązką lasera działając precyzyjnie na gruczoły potowe, doprowadza się do ich podgrzania i nieodwracalnego zniszczenia, co skutkuje ich obumarciem. Są one wrażliwe na wysoką temperaturę. Dużym atutem tej formy zabiegu jest jej skuteczność – raz uszkodzone gruczoły nie mają zdolności regeneracyjnych, dzięki czemu uzyskane rezultaty zabiegowe są trwałe. Tym samym nie ma większej potrzeby ponownej ingerencji laserowej. W trosce o komfort Pacjenta, zabieg prowadzony jest po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego, które później jest odsysane przy pomocy specjalistycznego ssaka. Będąc pod opieką wykwalifikowanego i doświadczonego specjalisty, Pacjent ma zagwarantowane bezpieczeństwo. Czas trwania zabiegu oscyluje w granicach 40 minut.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Poznań - zalecenia przed zabiegiem

    Zanim Pacjent będzie mógł podejść do zabiegu, lekarz wykonuje u niego test jodowo-skrobiowy o nazwie test Minora. Ma on pomóc w precyzyjnej ocenie intensywności potu. Lekarz nanosi jodynę na wskazany przez daną osobę fragment ciała, który zdaniem Pacjenta jest problematyczny. Następnie posypuje go skrobią ziemniaczaną. Po kilku minutach nadaktywne skupiska gruczołów potowych będą dostrzegalne jako czerwone punkty. Jest to chętnie wykonywana metoda oceny, ponieważ jest szybka, bezbolesna, precyzyjna i skuteczna.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Poznań - wskazania do zabiegu

    Główne wskazania do wykonania zabiegu to nadmierna potliwość, szczególnie w takich obszarach jak pachy, czoło, dłonie, stopy lub inne partie ciała, a także wzmożone złe samopoczucie i dyskomfort Pacjenta w tym aspekcie.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Poznań - przeciwwskazania do zabiegu

    Jak przed każdym zabiegiem lekarz zobowiązany jest do wykluczenia przeciwwskazań zabiegowych. W przypadku laseroterapii nadpotliwości jest to:

    • Zaburzenie w obszarze układu nerwowego oraz sercowo-naczyniowego,
    • Zażywanie poszczególnych leków, w tym przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, antykoagulantów,
    • Posiadanie niektórych chorób, schorzeń lub zaburzeń, np. chorób autoimmunologicznych, reumatoidalnego zapalenia stawów.
    • Ciąża i laktacja.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Poznań - zalety zabiegu

    Efektów laseroterapii jest wiele, jednak warto głównie zwrócić uwagę na:

    • Redukcję pocenia się,
    • Odzyskanie dobrego samopoczucia,
    • Wyraźną poprawę komfortu psychicznego i jakości życia,
    • Pozbycie się nieprzyjemnego zapachu,
    • Odczucie ulgi.

    Największymi atutami tej formy leczenia jest:

    • Szybki efekt,
    • Stała skuteczność – poprzez porażenie zakończeń nerwowych blokuje się nadmierne wydzielanie potu, działając bezpośrednio na przyczynę problemu, a nie na jej objawy, co jest typowe dla ogólnodostępnych środków.
    • Bezpieczeństwo zabiegu.

    Cennik

    Laserowe leczenie nadpotliwości Cena
    Pachy - leczenie nadpotliwości laserem 3000,00 zł
    Konsultacja lekarska w cenie usługi

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Czy nadpotliwość dotyczy tylko pach? +
    Wzmożona potliwość może występować zarówno w dołach pachowych, jak i w innych miejscach na całym ciele, np. na twarzy iw okolicy głowy np. na czole, górnej wardze, szyi i nosie, a także na dłoniach i podeszwach stóp, oraz w innych miejscach. Niestety nadpotliwość jest dolegliwością, którą ciężko pokonać domowymi sposobami, a generuje liczne kompleksy i ogólny dyskomfort, skutecznie obniżając samopoczucie danej osoby. Na szczęście współczesna medycyna pozwala na skuteczne leczenie tego schorzenia. Laseroterapia przynosi liczne efekty i może skutecznie zredukować problem.
    3. Jakie są ogólne przeciwwskazania do leczenia nadpotliwości? +
    Jak przed każdym zabiegiem należy zasięgnąć porady lekarza i sprawdzić istnienie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. W tym aspekcie jest to:
    • Wykazywanie nadwrażliwości na toksynę botulinową,
    • Inne uczulenia i alergie,
    • Choroby serca i układu krążenia, np. nadciśnienie,
    • Choroby mięśni i zaburzenia w przewodnictwie nerwowo-mieśniowym,
    • Choroby skórne, np. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, bielactwo,
    • Zażywanie niektórych leków, np. wpływających na krzepliwość krwi, antybiotyki, witaminy (szczególnie A),
    • Laktacja lub ciąża.
    5. Jakie są przyczyny zwiększonej potliwości? +
    Przyczyny można podzielić na fizjologiczne i objawowe:

    W aspekcie typu fizjologicznego jest to:
    • Wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza,
    • Aktywność fizyczna,
    • Stres i sytuacje wzmagające emocje,
    • Spożywanie niektórych przypraw, mocnej kawy, herbaty i czekolady,
    • Otyłość.


    • W aspekcie objawowym:
      • Nieprawidłowa gospodarka hormonalna,
      • Choroby neurologiczne,
      • Infekcje,
      • Choroby nowotworowe.
    7. Jak wygląda zabieg laserowego leczenia nadpotliwości? +
    Za pomocą emitowanej wiązki lasera naświetla się gruczoły potowe, przez co dochodzi do ich przegrzania i nieodwracalnego zniszczenia i obumarcia. W trosce o dobro Pacjenta, podawane jest mu znieczulenie miejscowe. Efekty zabiegowe są trwałe – raz uszkodzone gruczoły nie regenerują się. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.
    2. Czy zabieg jest skuteczny? +
    Laseroterapia przynosi trwałe i optymalne rezultaty. Jeden zabieg skuteczny jest w ponad 95%, więc znaczna część Pacjentów nie wykazuje potrzeby powtórzenia ingerencji laserowej w tym aspekcie.
    4. Czy po zabiegu mogą wystąpić jakieś objawy niepożądane? +
    Podrażniona skóra może zareagować rumieniem, zaczerwienieniem oraz obrzękiem. Zwykle po kilku godzinach samoistnie ustępują. Ze względu na swoją małą dokuczliwość, Pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do swoich normalnych aktywności, a także nie wykazują niedyspozycji estetycznej. Można dyskomfort zminimalizować za pomocą zimnych okładów. Należy także przestrzegać wszelkich zaleceń lekarskich i po zabiegu:
    • Unikać gorących kąpieli i sauny przez dwa tygodnie,
    • Zrezygnować z opalania się przez miesiąc (łącznie z solarium),
    • Unikać drażniących kosmetyków, np. na bazie alkoholu,
    • Stosować preparaty natłuszczające skórę,
    • Stosować ochronę skóry kremem z wysokim SPF.
    6. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
    Nie ma potrzeby specjalistycznego przygotowania się do zabiegu. Należy jednak mieć na uwadze kilka zasad:
    • Zrezygnować z opalania, zarówno w solarium, naturalnym słońcu jak i samoopalaczem przez miesiąc do zabiegu,
    • Tydzień przed zabiegiem zrezygnować z zabiegów złuszczających skórę i peelingów,
    • Zachować higienę – zabieg wykonywany jest na czystej skórze, bez makijażu.
    8. Jaka jest cena zabiegu? +
    Cena laserowego leczenia nadpotliwości w Poznaniu to 3000zł.