+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Poznań cena od 250 zł

  Laserowe usuwanie zmian skórnych odbywa się szybko, a czas gojenia się rany nie przekracza dwóch tygodni. Najczęściej usuwanie pieprzyka dokonuje się ze względów estetycznych: czasem znamię znajduje się w taki miejscu, że, zamiast upiększać, szkodzi naszej urodzie.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Poznań

  Laserowe usuwanie pieprzyka Poznań to skuteczna i popularna metoda pozbycia się zmian skórnych

  Laserowe usuwanie zmian skórnych oznacza bezpieczne pozbywanie się ich. Proces polega na „odparowywaniu” zmian pod wpływem emitowanych promieni. Jest on zwykle bezkrwawy – w miejscu, gdzie przeprowadzano zabieg, powstaje strupek. Cały proces jest nieskomplikowany i nie trwa długo, nie niesie też za sobą uszkodzenia tkanek. Niedługo trwa też gojenie i zwykle nie powstaje blizna. Metoda laserowa jest nie tylko bezkrwawa ale też bezkontaktowa, co oznacza w pełni bezpieczne usuwanie zmian – nie ma tu możliwości zakażenia wirusem HIV czy wirusem wywołującym zapalenie wątroby. Usuwanie zmian może być przeprowadzone w znieczuleniu. Preparat znieczulający podawany jest albo podskórnie, albo stosowany jest specjalny krem znieczulający. Jeśli zmiany, które będą usuwane, są wyłącznie powierzchowne, znieczulenie nie jest konieczne – w czasie zabiegu odczuwalne jest bowiem wówczas wyłącznie ciepło i pieczenie.

  Zmiany skórne powinny być badane na bieżąco, ponieważ mogą być groźne dla naszego zdrowia

  Takie niechirurgiczne metody są możliwe tylko wówczas, kiedy zmiany są łagodne. Laserowe usuwanie zmian skórnych można też stosować u osób niezależnie od wieku. Są zupełnie bezinwazyjne, co oznacza, że podczas zabiegu nie są przerywane powłoki skórne. Decyzję co do tego, jaką metodą usunąć daną zmianę, powinniśmy jednak pozostawić lekarzowi. To on zdecyduje, czy lepsza będzie metoda chirurgiczna czy niechirurgiczna.

  Usuwanie pieprzyka Poznań – kiedy nie trzeba decydować się na chirurgiczne wycięcie?

  Jeśli lekarz będzie podejrzewał, że dana zmiana – np. pieprzyk – wygląda na nowotworową, wówczas konieczna będzie interwencja chirurgiczna. Chodzi bowiem o to, że tak usunięty fragment jest przekazywany do badania histopatologicznego. Dzięki niemu dowiemy się na przykład, czy mamy do czynienia ze zmianą złośliwą, czy też nie. Jeśli lekarz nie ma podejrzeń i wątpliwości co do charakteru znamienia, wtedy można zdecydować się na usuwanie bezinwazyjne. Wtedy jednak nie dostaniemy szczegółowych danych o zmianie od patomorfologa.

  Laserowe usuwanie pieprzyka Poznań

  Jak wygląda usuwanie pieprzyków laserem CO2? Specjalista kieruje promień lasera na tkanki, które mają być usunięte. Zostają one odparowane. Proces zachodzi, bo woda zawarta w przestrzeni międzykomórkowej, zamienia się w parę wodną, zachodzi też zniszczenie tkanek pod wpływem wysokiej temperatury.

  Usuwanie pieprzyków czy znamion metodą bezinwazyjną przez to, że nie wymaga użycia skalpela, ani żadnych innych narzędzi, minimalizuje groźbę krwawienia. Niepotrzebne jest też zakładanie szwów i nie ma tu znaczenia miejsce, z którego znamię ma być usuwane.

  Usuwanie zmian skórnych Poznań – jakie rodzaje zmian skórnych mamy na swoim ciele?

  • Znamiona barwnikowe – są to genetycznie uwarunkowane patologiczne zmiany na skórze, uwidaczniające się w różnym wieku i zmieniające się z różnych przyczyn, np. hormonalnych czy promieniowania ultrafioletowego.
  • Znamiona barwnikowe naskórkowe.
  • Znamiona płaskie – znajdują się w poziomie skóry, są oddzielone od otoczenia, nie dają dolegliwości. Wraz z wiekiem – powiększają się. Jeśli dochodzi do ich ciągłego i regularnego podrażniania mogą stać się przyczyną czerniaka czyli złośliwego nowotworu skóry. Są to jednak rzadkie przypadki
  • Plamy soczewicowate – niedużej wielkości, dobrze odgraniczone od otoczenia plamy jasno lub ciemnobrunatne. Jest ich zazwyczaj bardzo dużo. Zwykle znajdują się na tułowiu, zaczynają się uwidaczniać w dzieciństwie. Są podobne do piegów, ale od nich większe Wyróżniamy także plamy soczewicowate słoneczne oraz starcze, które są efektem długotrwałego i regularnego działania promieni słonecznych lub w przebiegu PUVA – terapii. Często występują też u osób starszych, o jasnej karnacji, mających trudności z opalaniem się

  Usuwanie znamion – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • Choroba nowotworowa,
  • Zakażenie skóry w miejscu poddawanym zabiegowi,
  • Zaburzenia odporności, immunosupresja,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • Aktywne zmiany łuszczycowe,
  • Predyspozycje do powstawania bliznowców.

  Jak wygląda laserowe usuwanie pieprzyka Poznań?

  Procedura przeprowadzania zabiegu będzie wyglądała podobnie niezależnie od tego, która technologia zostanie użyta do laserowego usunięcia zmiany skórnej. Najpierw skóra musi być dokładnie oczyszczona. Lekarz ustala właściwe parametry techniczne sprzętu (odpowiadające wskazaniom zdefiniowanym podczas wcześniejszych konsultacji). Moc zabiegu oraz jego inwazyjność zależą od doświadczenia eksperta, który, monitorując odpowiedź skóry na działania, przeprowadza zabieg.

  Do najważniejszych wskazówek należy unikanie wystawiania obszaru zabiegowego na działanie promieni słonecznych.

  Usuwanie pieprzyka Poznań – jak przygotować się do zabiegu?

  Do laserowego usuwania zmian skórnych najczęściej nie potrzeba jakiegoś szczególnego wcześniejszego przygotowania. Jeśli jednak zmiana, która ma być usuwana, znajduje się w miejscu owłosionym, trzeba ten obszar ogolić – najlepiej maszynką jednorazową, w tym samym dniu, kiedy ma być przeprowadzany zabieg.

  Wszystkie szczegóły dotyczące zabiegu, w tym ewentualne przeciwskazania a także wskazówki dotyczące postępowania po laserowym usuwaniu zmian skórnych, zostaną przedyskutowane w czasie konsultacji z lekarzem.

  Usuwanie zmian skórnych – jakiego rodzaju zmiany skórne można usunąć?

  Laserowe usuwanie zmian skórnych można zastosować w przypadku każdej łagodnej zmiany, w przypadku której nie jest konieczne przeprowadzanie badania histopatologicznego.

  • kurzajki,
  • brodawki wirusowe
  • wybrane znamiona barwnikowe,
  • punkty rubinowe,
  • brodawki łojotokowe
  • kępki żółte,
  • włókniaki,
  • prosaki.

  Laserowe usuwanie zmian skórnych – jak przygotować się do laserowego usunięcia pieprzyka?

  • Przez 4 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać (dotycz to zarówno słońca, jak i solarium),
  • Na tydzień przed zabiegiem nie należy używać pellingów złuszczających skórę
  • Jeśli pacjent stosuje takie leki, jak np.: antykoagulanty, sterydy, fotouczulające, powinien je odstawić ( jeśli to jest możliwe ) 7 dni przed zabiegiem. Potem można zacząć ich używać ponownie po dwóch tygodniach od zabiegu
  • Ogolić skórę maszynką na jeden dzień przed zabiegiem. Wcześniej nie należy przeprowadzać depilacji woskiem, chemicznej, ale też nie wyrywać włosków pęsetą,
  • W dniu zabiegu nie można spożywać alkoholu.
  • Przed zabiegiem konieczne jest też zmycie kosmetyków, bo zabieg wykonuje się na czystej skórze

  Jak często należy przeprowadzić usuwanie pieprzyków?

  Może się okazać, że konieczne będzie powtórzenie zabiegu – zwłaszcza w przypadku zmian skórnych pochodzenia wirusowego. Wcześniej odbywa się konsultacja z lekarzem, który ocenia stan zdrowia pacjenta i jego dolegliwości. Zlikwidowane zmiany są często przesyłane do badania histopatologicznego, które pozwala ocenić ich charakter a przede wszystkim - sprawdzić, czy nie są one zmianami nowotworowymi.

  Usuwanie pieprzyków Poznań – jakie pieprzyki należy usunąć?

  Po usunięciu zmiany skórnej, w miejscu zabiegu pojawi się strupek. Pozostanie on na skórze przez około miesiąc. Trzeba zwracać uwagę, żeby go nie podrażnić, a szczególnie - nie rozdrapać. Jeżeli usuwana zmiana i strupek są na twarzy, nie można w tym miejscu stosować makijażu. Gdy zmiana była duża, po zabiegu zostanie założony opatrunek. Kiedy rana się zagoi trzeba pamiętać o chronieniu tego miejsca przed słońcem. Pozwoli to uniknąć przebarwień.

  Laserowe usuwanie zmian skórnych Poznań jako najbezpieczniejsza metoda usunięcia znamion

  Likwidacja zmian skórnych za pomocą lasera polega na usuwaniu zmiany za pośrednictwem wiązki światła. W czasie zabiegu zmiana jest niszczona lub odcinana od podłoża – zależy to od jej wielkości. Wybór lasera, którym wykonywany jest zabieg, należy do lekarza przeprowadzającego procedurę. Decyzja podejmowana jest na postawie oceny rodzaju i rozległości zmiany oraz tego, gdzie na ciele się ona znajduje. Zabieg laserowy, w porównaniu z kriochirurgią lub chirurgicznym wycięciem, gwarantuje szybsze gojenie, a także mniejsze zagrożenie powstawaniem blizn i przebarwień.

  Laserowe usuwanie zmian skórnych to zabieg nieinwazyjny, który nie wymaga hospitalizacji. W naszej klinice zajmą się Tobą wysokiej klasy specjaliści. Skontaktuj się z naszym gabinetem i umów się na zabieg usunięcia zmian skórnych w bardzo atrakcyjnej cenie.

  Cennik

  Laserowe usuwanie zmian skórnych Cena
  Laserowe usuwanie zmian skórnych od 250,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł
  Laserowe wycięcie zmiany skórnej do 0,5 cm 200,00 zł
  Laserowe wycięcie zmiany skórnej do 0,5 cm (powyżej 3 zmian skórnych) 150,00 zł

  W przypadku usunięcia powyżej dwóch zmian skórnych – każda kolejna zmiana skórna 50% ceny – w zależności od wielkości i położenia zmiany skórnej

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Skąd biorą się znamiona? +
  Popularne pieprzyki stanowiące zmiany barwnikowe zbudowane są z melanocytów, czyli komórek barwiących skórę. Mogą przybierać różne postaci, będąc w regularnym kształcie zdecydowanie odgraniczając się od pozostałej powierzchni skóry. Spotyka się również takie pieprzyki, które są postrzępione lub mają nieregularne krawędzie. Zwykle przyjmują kolor od beżów i czerwieni, po brązy i czernie.
  2. Jak i kiedy należy usuwać znamiona skórne? +
  Pieprzyki usuwa się w celach estetycznych, jak i zdrowotnych. W tym celu świetnie sprawdzi się laseroterapia należąca do dobrodziejstw medycyny estetycznej. Sposób działania lekarza uzależniony jest w tym przypadku od cech usuwanych zmian – ich ilości, wielkości, umiejscowienia, a także charakteru. Jeżeli dane znamię będzie wykazywać cechy nowotworowe nie będzie możliwe przeprowadzenia leczenia laserem, a Pacjent może zostać skierowany na badania histopatologiczne.
  3. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
  Laserowe usuwanie pieprzyków może zostać odradzone:
  • Kobietom w ciąży i w okresie laktacji,
  • Osobom z aktywnymi infekcjami niezależnie od ich podłoża,
  • Osobom wykazującym skłonność do powstawania blizn przerostowych lub bliznowców.
  4. Jak wygląda przebieg zabiegu? +
  Na początku dezynfekuje się skórę i znieczula się ją miejscowo. Lekarz przykłada głowicę lasera i emituje światło. Wiązka lasera pochłaniana jest przez wodę w tkankach, przez co zostaje odparowana do poziomu zdrowej tkanki, a sam pieprzyk znika. Podczas takich działań Pacjent nie krwawi, aczkolwiek po samym zabiegu pojawia się mały strup, odpadający w ciągu 3 tygodni. Zabieg jest krótkotrwały, zwykle trwa maksymalnie kilkanaście minut, podczas których Pacjent odczuwa ciepło i lekkie pieczenie.
  5. Dlaczego warto skorzystać z laserowego usuwania zmian skórnych? +
  Laser jest nowoczesnym rozwiązaniem z powodzeniem wykorzystywanym w medycynie. Jego zastosowanie stanowi idealną alternatywę dla metod chirurgicznych. Posiada liczne zalety. M.in. pozwala uzyskać tzw. suchą ranę, która nie wymaga opatrunku, a goi się krótko, około miesiąca. Laser nie powoduje konieczności zaszycia ran, działa on w sposób nieinwazyjny.
  6. Jakie są zalety laserowego usuwania znamion? +
  Do zalet usuwania pieprzyków za pomocą laseroterapii zalicza się:
  • Niebywała skuteczność zabiegowa – już po jednej ingerencji laserem Pacjent może cieszyć się nowym wyglądem,
  • Prostota działań,
  • Krótki czas działań medycznych,
  • Bezbolesność,
  • Duża precyzja – zdrowe tkanki bez zmian nie są uszkadzane działaniem lasera,
  • Krótki czas gojenia się miejsc zabiegowych,
  • Doskonałe rezultaty zdrowotne i kosmetyczne.
  7. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
  Po zabiegu dana osoba powinna zwiększyć poziom pielęgnacji. Warto zrezygnować z drażniących kosmetyków na bazie alkoholu, a także z wykonywania peelingów i złuszczania naskórka. W przeciągu miesiąca od wykonania zabiegu nie należy się opalać, ponieważ w ten sposób można doprowadzić do przebarwień.
  8. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania zmian skórnych w Poznaniu to koszt od 250zł.