Peeling laserowy pomaga regulować nadmierne wydzielanie sebum oraz umożliwia pozbycie się niewielkich przebarwień. Laserowy peeling węglowy to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg, który w spektakularny sposób rozświetla skórę. Zabieg skutecznie przyciąga i wchłania toksyny, nadmiar sebum oraz zrogowaciały naskórek. Wykazuje także właściwości rozjaśniające, antybakteryjne, przeciwzapalne i kojące.
Od zawsze ludzie marzyli o możliwości zachowania młodego wyglądu jak najdłużej. Potrzeba ta przyczyniła się do rozwoju medycyny estetycznej i kosmetologii pod kątem oferowania licznych zabiegów umożliwiających osiągnięcie odmłodzonego wyglądu. Rozwój wiedzy i technologii pozwolił na wprowadzenie technologii laserowej na potrzeby medycyny estetycznej. Za pomocą jego efektów oraz zaawansowaniu w obecnej chwili laseroterapia stanowi potwierdzoną naukowo metodę przywracania skórze młodzieńczego i naturalnie pięknego wyglądu. Przewagą metody laserowej nad dermabrazją i peelingiem jest precyzyjne działanie lasera, co w doświadczonych rękach specjalisty zapewnia dokładne i precyzyjne kontrolowanie całego procesu terapeutycznego.
Przez ostatnie lata, kiedy laser stał się bardziej dostępny przeciętnemu klientowi, wokół niego narosło kilka mitów, wynikających z prawdopodobnie z niewiedzy lub złego zrozumienia sposoby działania takiej ingerencji. Jednym z takich mitów jest przekonanie o dedykowaniu peelingu laserowego jedynie osobom w dojrzałym wieku. Jest to nieprawda. Tego typu zabiegi z powodzeniem wykonuje się już u dwudziestolatków. Korzyści wynikające z tego typu zabiegów wśród osób młodszych to wzmocnienie struktury skóry, opóźnianie powstania pierwszych zmarszczek, a także głębokie oczyszczenie i odświeżenie skóry, jak i całego wyglądu. W przypadku osób starszych, peeling laserowy przywraca dawny koloryt, a także ujędrnia skórę, przez co staje się ona znacznie gładsza w dotyku.
Peeling laserowy nie ma większych ograniczeń wiekowych. Mimo, iż większość Pacjentów charakteryzuje się wiekiem dojrzałym lub średnim, z powodzeniem mogą wykonywać go zarówno osoby młodsze, jak i starsze – wszystko zależy od potrzeb i konkretnych problemów skórnych. U jednych peeling zniweluje pierwsze oznaki starzenia, zredukuje zmarszczki, wyrówna kolor, usunie przebarwienia. U innych pomoże uporać się ze stanem zapalnym, odmłodzi wygląd, głęboko oczyści skórę. Przykładem może być tutaj peeling kawitacyjny, który szczególnie polecany jest osobom młodym, które posiadają problem zanieczyszczonej skóry oraz zmian potrądzikowych.
Peeling laserowy polega na odparowaniu wody z naskórka Pacjenta za pomocą wiązki energii z urządzenia laserowego. Po kilku dniach od zabiegu naskórek zaczyna się łuszczyć. Można to porównać do tworzenia miejsca na nowy naskórek ze względu na wymuszoną zwiększoną produkcję poprzez ingerencję laserową. W ten sposób skóra staje się gładsza, wyrównana, ma jednolity koloryt, jest także dokładnie oczyszczona, dzięki czemu odzyskuje świeżość.
Kolejnym mitem jest bolesność zabiegu. Zwykle ludzie kojarzą zabieg laserowy ze skoncentrowaną wiązką energii i światła, który potencjalnie może wywoływać ból. Jest to nieprawda – przez cały czas trwania zabiegu lekarz dba o intensywne schładzanie skóry, manipulując specjalną dyszą.
Warto dodać, że za pomocą rozwiniętej technologii, sposób oddziaływania lasera można indywidualnie dostosować do potrzeb Pacjenta. Zwykle zabieg odbywa się w trybie frakcjonowania, dzięki czemu promienie laserowe tworzą swojego rodzaju „siatkę”. Jednak jeżeli Pacjent potrzebuje bardziej zaawansowanych działań, można skorzystać z oferty intensywnej terapii niefrakcjonowanej. Użyty tryb ustalany jest wspólnie z lekarzem podczas obowiązkowej konsultacji medycznej przed zabiegiem.
Niezależnie od wieku, wybór peelingu laserowego zawsze będzie dobrym wyborem, aby ogólnie poprawić stan własnej skóry. Jest on szczególnie polecany przy:
Warto zaznaczyć, że peeling laserowy z powodzeniem można stosować na różnych fragmentach ciała, niekoniecznie twarzy. Wielu Pacjentów decyduje się na ten typ zabiegu na dłoniach, plecach, dekolcie oraz szyi.
Należy pamiętać, że poniższa lista jest jedynie pomocnicza i wskazuje na ewentualną możliwość niezakwalifikowania do zabiegu. Ważne, aby podczas rozmowy wstępnej z lekarzem być z nim całkowicie szczerym, co umożliwi mu wybór optymalnej metody leczenia oraz parametrów lasera. Należy mieć na uwadze, że o ostatecznej decyzji o kwalifikacji do zabiegu zawsze decyduje specjalista na podstawie swojej wiedzy, doświadczenia i kwalifikacji:
Naturalną reakcją skóry na ingerencję lasera jest jej zaczerwieniony wygląd. Zanika ono samoistnie po okresie rekonwalescencji, który zwykle trwa około tygodnia. Skóra po laseroterapii wymaga wzmożonej pielęgnacji i ochrony – z tego powodu należy zrezygnować z opalania, a także stosować kremy z wysokim filtrem SPF, min. 50, a także kremy regeneracyjne, rekomendowane przez lekarza podczas wizyty.
Pierwsze efekty pozabiegowe widoczne są około siedmiu dni po laseroterapii, kiedy następuje koniec fazy złuszczania naskórka. Na ostateczne efekty trzeba będzie jednak poczekać od 3 do 6 miesięcy, ponieważ tyle czasu trwa regeneracja włókien kolagenowych i elastynowych, a także ogólna przebudowa skóry. Po tym czasie dana osoba wyraźnie dostrzega bardziej promienny wygląd, wyrównany kolor, a także ujednolicenie struktury skóry.
Aby peeling laserowy mógł osiągnąć pełnię swojej efektywności, może okazać się niezbędnym przeprowadzenie serii zabiegów, które dobierane są indywidualnie pod ogólny stan skóry danego Pacjenta, a także jego potrzeby. Zwykle jedna seria waha się od 2 do 5 ingerencji.
Efektami pełnej regeneracji jest:
Peeling laserowy | Cena |
---|---|
Peeling laserowy | 1300,00 zł |
Konsultacja lekarska | 150,00 zł |