+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Poznań cena od 350zł

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych sprawia, że skóra jest wyraźnie odnowiona, blizny są znacznie płytsze, a koloryt skóry wyrównany.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Poznań

  Zabiegi na blizny potrądzikowe

  Mimo powszechnie znanych stereotypów, na trądzik narażone są osoby w każdym wieku, nie tylko nastolatki. W wyniku nieprawidłowej diety czy zanieczyszczeń środowiska może dojść do powstania trądziku nawet u osób dorosłych. Również zmiany hormonalne w organizmie związane z ciążą, przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej czy menopauzą mogą prowadzić do powstania nieestetycznych wyprysków na twarzy, dekolcie czy plecach. Niezależnie od wieku, nieprawidłowo leczony trądzik może pozostawić na ciele blizny.

  Blizny potrądzikowe to nie tylko problem natury estetycznej, lecz również częste źródło kompleksów, braku pewności siebie oraz dyskomfortu.

  Blizny potrądzikowe powstają najczęściej w okolicach policzków i brody, rzadziej zaś na czole i nosie. Jednak niezależnie od miejsca ich powstania, często są powodem do zmartwień, a nawet wstydu. Blizny bowiem są nierówną strukturą skórną, widocznymi wgłębieniami lub wypukłościami, które bardzo ciężko ukryć, nawet pod grubą warstwą makijażu. Dlatego tak ważne jest to, by zamiast zakrywać problem, pozbyć się go raz na zawsze, co przy dostępnych obecnie metodach jest jak najbardziej możliwe.

  Najskuteczniejsze metody usuwania blizn potrądzikowych Poznań

  Istnieje kilka metod walki z bliznami, a dobór tej najodpowiedniejszej zależeć będzie od stanu blizan. W niektórych przypadkach wystarczą zabiegi takie jak peelingi chemiczne czy mikrodermabrazja. Obie te opcje polegają na złuszczeniu wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu pobudzone zostają procesy regeneracji skóry i po pewnym czasie zabliźnione miejsca mogą zostać zastąpione przez prawidłowo powstałe struktury skórne.

  Czasami jednak samo złuszczanie naskórka nie wystarcza i najlepiej sięgnąć po bardziej skuteczne metody. Od dłuższego już czasu laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest najbardziej znaną i skuteczną metodą w walce z pozostałościami po trądziku. Potraktowanie zmian skórnych wiązką lasera, pobudza produkcję kolagenu w skórze. Efektem takiego działania jest zastąpienie zabliźnionej skóry nową, prawidłowo zagojoną i elastyczną skórą. Metoda ta pozwala na pozbycie się nieestetycznych zmian skórnych powstałych również w wyniku wypadku czy cięcia cesarskiego.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Poznań – zalecenia przed zabiegiem

  Przed wydaniem zgody na zabieg jakim jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych w Poznaniu, wykwalifikowany specjalista przeprowadzi z pacjentem wywiad, dzięki któremu wykluczy lub potwierdzi ewentualne przeciwwskazania do zrobienia zabiegu. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych nie powinno zostać przeprowadzone, gdy skóra jest świeżo po wizycie w solarium czy opalaniu na słońcu, również po zastosowaniu samoopalacza, opalania natryskowego, peelingu chemicznego lub mechanicznego. Kolejne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to przyjmowanie witaminy A, beta-karotenu i niektórych antybiotyków, antydepresantów i leków zmniejszających krzepliwość krwi. Może się okazać więc, że przed przeprowadzeniem zabiegu należy w bezpieczny sposób odstawić przyjmowane leki.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Poznań – przebieg zabiegu

  Po przeprowadzonej konsultacji i wydaniu zgody, skóra pacjenta jest odpowiednio przygotowywana do zabiegu. Zostaje ona odpowiednio oczyszczona i odkażona, a na zmiany, które będą poddane działaniu lasera nakłada się krem znieczulający. Po około pół godziny od nałożenia kremu można przystąpić do zabiegu. Czasami, gdy pacjent mimo zastosowania kremu znieczulającego odczuwa dyskomfort, podaje się leki znieczulające doustnie. Dla zwiększenia komfortu, podczas naświetlania wiązką laserową chłodzi się skórę pacjenta....

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to najbardziej skuteczna metoda, pobudzająca skórę do wytwarzania kolagenu, który pozwala na pełną jej regenerację. Zaawansowana technologia wykorzystywana do zabiegu pozwala na dotarcie dokładnie do tych miejsc, które chcemy pozbawić blizn. W wyniku potraktowania skóry wiązką lasera dochodzi do powstania mikrouszkodzeń, które otoczone są jednak zdrową tkanką. W tym momencie rozpoczyna się intensywna praca tkanek skórnych, które intensyfikują powstawanie kolagenu, by móc jak najefektowniej 'naprawić' skórę, tak, by stała się gładka i elastyczna.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych niesie ze sobą wiele zalet. Do najważniejszej z nich należy oczywiście pozbycie się blizn, dodatkowo skóra staje się gładsza, jędrniejsza i odmłodzona. Zabiegi laserowe przynoszą niesamowite rezultaty, skóra staje się gładka, poprawia się jej koloryt.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Poznań - przeciwwskazania do zabiegu

  Poniżej przedstawiamy listę głównych przeciwwskazań do podjęcia się zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych:

  • choroby takie jak padaczka czy cukrzyca,
  • nowotwory,
  • rozrusznik serca,
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • skłonności do powstawania bliznowców,
  • choroby skórne takie jak bielactwo, łuszczyca czy liszaj,
  • przyjmowanie retinoidów doustnych lub antykoagulantów,
  • depilacja pastą cukrową lub woskiem (do ok. 2 tygodni przed zabiegiem),
  • peelingi chemiczne i zabiegi z użyciem kwasów (do miesiąca przed zabiegiem),
  • świeża opalenizna (z ostatniego miesiąca).

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Poznań - jak długo trwa zabieg i czy jest bolesny?

  Czas trwania laserowego usuwania blizn zależny jest zazwyczaj od powierzchni, która będzie naświetlana. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, pamiętać trzeba jednak również o czasie przygotowania do zabiegu (oczyszczenie skóry, nałożenie kremu znieczulającego). Zastosowanie wiązki laserowej bardzo rzadko wiąże się z bólem, gdy jednak pacjent zgłasza wyraźny dyskomfort, stosowane są dodatkowe środki przeciwbólowe. Po zakończeniu zabiegu skóra zazwyczaj jest lekko zaczerwieniona i opuchnięta, przez kilka minut mogą pojawić się niewielkie ilości krwi. Niektórzy pacjenci skarżą się również na ból, jednak doznania po zakończonym zabiegu są bardzo indywidualne. Na szczęście rekonwalescencja następuje dość szybko, a po skończonym naświetlaniu na skórę nakłada się zimne okłady i krem przyspieszający gojenie ranek.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Poznań – efekty operacji

  Poprawa wyglądu skóry po laserowym usuwaniu blizn trądzikowych zauważalna jest już po kilku dniach od zabiegu! Na jeszcze bardziej zadowalające rezultaty należy jednak poczekać około 2-4 tygodnie, a całkowita przebudowa skóry następuje po około kilku miesiącach.

  By osiągnąć jak najbardziej zadowalające efekty zaleca się przejście serii zabiegów usuwania blizn potrądzikowych laserem w kilkutygodniowych odstępach. Po zakończeniu wszystkich zabiegów i całkowitej regeneracji skóry, blizny potrądzikowe zostają usunięte na zawsze i nie będzie trzeba ponownie przechodzić zabiegów. Dodatkową zaletą, którą niesie laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest widoczne odmłodzenie skóry i poprawa jej kolorytu. Jednak w przypadku powyższych nie jest to efekt stały, gdyż z biegiem czasu działanie różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych może ponownie doprowadzić do powstania przebarwień i zmarszczek. Blizny jednak już nigdy nie będą widoczne.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Poznań - zalecenia po zabiegu

  Po wykonaniu laserowego usuwania blizn potrądzikowych najlepiej przez tydzień pozostać w domu. Należy unikać przegrzewania skóry poddanej zabiegowi, czyli nie brać gorących kąpieli i nie wystawiać skóry na promienie słoneczne. Skóra potrzebuje w tym czasie wyjątkowej opieki, nie wolno dopuścić do jej zakażenia, zakazuje się zrywania gojących się strupków. Do czasu złuszczenia się skóry stosuje się kremy łagodzące, w późniejszym czasie kremy nawilżające oraz kremy z wysokim filtrem podczas ekspozycji na słońce.

  Laserowe usuwanie niechcianych blizn potrądzikowych to metoda, która w sposób nieinwazyjny i skuteczny pozwala na pozbycie się problemu. Już teraz zdecyduj się na zabieg laserowy w naszym gabinecie w bardzo korzystnej cenie, zamiast próbować innych, mniej skutecznych metod.

  Cennik

  Laserowe leczenie blizn potrądzikowych Cena
  Blizny potrądzikowe na plecach - usuwanie laserem od 350,00 zł
  Blizny potrądzikowe na całej twarzy - usuwanie laserem od 550,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jak się przygotować do laserowego usuwania blizn potrądzikowych? +
  Przed wykonaniem laserowego usuwania blizn należy zrezygnować z opalania się oraz stosowania peelingów mechanicznych oraz chemicznych. Należy również odstawić w bezpieczny sposób leki oraz zioła fotouczulające. Konieczna jest również rezygnacja ze stosowania kosmetyków zawierających kwasy.
  3. Jak wygląda laserowe usuwanie blizn potrądzikowych? +
  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych przeprowadza się za pomocą wiązki laserowej o odpowiedniej częstotliwości. Laser dociera do tkanki skórnej, podgrzewa ją, w wyniku czego dochodzi do jej uszkodzenia. Dzięki pozostawieniu dookoła uszkodzonej tkanki zdrowej skóry, zaczyna ona intensywną regenerację. Zwiększa się również ilość kolagenu w skórze, dzięki czemu po zabiegu skóra dodatkowo jest jędrniejsza, rozświetlona oraz widocznie odmłodzona.
  5. Jakie są efekty laserowego usuwania blizn potrądzikowych? +
  Poza oczywistym całkowitym lub częściowym usunięciem blizn, laserowy zabieg niesie ze sobą również ogólną poprawę kondycji skóry. Skóra jest bardziej elastyczna, wyrównuje się jej koloryt, zwiększa się ilość kolagenu, a więc skóra staje się widocznie młodsza.
  7. Jakie są zalecenia po zabiegu laserowego usuwania blizn potrądzikowych? +
  Bezpośrednio do zabiegu lekarz przekazuje listę zaleceń, jak dbać o skórę. Do takich zaleceń należą między innymi unikanie opalania się, stosowania peelingów oraz wizyt w saunach czy stosowanie gorących kąpieli.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania blizn potrądzikowych w Poznaniu to 350zł.
  2. Jakie wygląda skóra po zabiegu? +
  Przez kilka dni, ale do około tygodnia skóra po zabiegu będzie tkliwa, obrzęknięta oraz zaczerwieniona. Po tym czasie objawy znikną, a skóra będzie kontynuować swoją regenerację.
  4. Laserowa redukcja blizn – zalecana ilość zabiegów +
  Aby uzyskać najbardziej satysfakcjonujące efekty zaleca się serię zabiegów – od 2 do 6. Zabiegi odbywają się w regularnych odstępach czasowych, a ich ilość uzależniona jest od stopnia zaawansowania blizn oraz ich ilości.
  6. Jak długo utrzymują się efekty zabiegu? +
  Raz usunięte blizny, nie wrócą już na swoje miejsce, a więc efekty zabiegu są stałe. Dodatkowa poprawa kondycji skóry utrzymuje się do kilku lat, jednak zależne jest to od indywidualnych predyspozycji.
  8. Jak można opisać wygląd skóry w procesie gojenia się (w pierwszych chwilach po zabiegu)? +
  W ciągu kilku pierwszych dni skóra jest czerwona i widać obrzęk. Tutaj czas gojenia się sięga maksymalnie 7 dni.