+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe zamykanie naczynek Poznań cena od 200zł

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy najlepiej przeprowadzać jesienią i zimą, gdy jest najmniej słońca. Przed zabiegiem specjalista ocenia skórę i naczynka dzięki czemu może dopasować parametry lasera do konkretnego przypadku.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie naczynek Poznań

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – przyczyny powstawania naczynek

  Rozszerzone naczynka, mimo, iż kojarzone głównie ze skórą twarzy, są również częstym zjawiskiem obserwowanym w okolicy kończyn dolnych. Oprócz kwestii medycznych, stanowią wśród wielu Pacjentów powód kompleksów. W obecnej chwili daleko posunięte rozwiązania medycznotechnologiczne umożliwiają trwałe zamknięcie problematycznych naczynek. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie metody laserowej, którego przebieg jest komfortowy, nieinwazyjny i bezpieczny, a dodatkowo w krótkim czasie można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

  Popękane naczynka są nie tylko problemem estetycznym, dlatego nie należy ich lekceważyć.

  Laserowe zamykanie naczynek Poznań – efekty zabiegu

  Wiązka światła laserowego dociera do wybranych komórek, wpływając zarówno na czerwony barwnik krwi, czyli hemoglobinę, jak i na barwnik skóry, czyli melaninę. Kiedy dochodzi do mechanicznego zniszczenia zmian skórnych, zastępują je zdrowe komórki.

  Oprócz samego usunięcia widocznych, pękniętych naczynek na twarzy i nogach, zabieg z wykorzystaniem lasera dedykowany jest także w przypadku:

  • Usuwania rumienia,
  • Leczenia trądziku różowatego,
  • Leczenia naczyniaków,
  • Usuwania intensywnego rumienia z plamami przebarwień w okolicy szyi i dekoltu – poikilodermii,
  • Usuwania znamion port wine, które stanowią wrodzone malformacje naczyń włosowatych,
  • Leczenia naczyniaków rubinowych, zwanych także naczyniakami starczymi.

  Laserowe zamykanie naczynek Poznań – wskazania do zabiegu

  Głównym zastosowaniem zabiegu laserowego zamykania naczynek jest teleangiektazja, czyli usuwanie pajączków naczyniowych. Stanowią one pospolitą przypadłość zaburzenia krążenia żylnego, głównie spotykaną wśród kobiet. Niestety zmiany te, raz występujące, nie znikają samoistnie, co generuje konieczność podjęcia ich leczenia. Pacjenci mają do wyboru tutaj klasyczne metody chirurgiczne: inwazyjne, bolesne o długim czasie rekonwalescencji lub zabieg z zastosowaniem techniki laserowej, które stanowią świetną alternatywę ze względu na swoje liczne cechy.

  Laserowe zamykanie naczynek Poznań – przebieg zabiegu

  Zanim dana osoba zostanie zakwalifikowana do zabiegu, zobowiązana jest do udania się na wcześniejszą konsultację medyczną z lekarzem, który oceni stan zdrowia danej osoby, ale także dokona charakterystyki jej zmian skórnych i niedoskonałości, szczególnie zwracając uwagę na tym zmian, zaawansowanie problemu, jego głębokość, a także umiejscowienie w skórze. W ten sposób lekarz ma możliwość w taki sposób dostosować parametry urządzenia, takie jak np. moc i długość fali, aby zabieg był jak najbardziej skuteczny i bezpieczny dla Pacjenta. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko skutków ubocznych, np. poparzeń lub zniszczenia zdrowych tkanek, otaczających naczynka....

  Pacjent powinien pamiętać o tym, że zabieg prowadzony jest jedynie na oczyszczonej skórze, dlatego odradza się wykonywanie makijażu w dniu zabiegu oraz nakładania wszelkich kosmetyków na skórę, ponieważ i tak zostaną one usunięte poprzez delikatny peeling, który umożliwia bardziej efektywne docierania światła laserowego na wybrane głębokości tkanki skórnej. Warto dodać, że zabieg jest niebolesny – nie ma więc konieczności zastosowania znieczulenia. urządzenia stosowane podczas laserowego usuwania naczynek wyposażone są w unikalny system chłodzenia, który skutecznie zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu. Większość Pacjentów swoje odczucia opisuje jako „lekkie pieczenie”.

  Opisując dokładniej proces wpływania wiązki lasera na hemoglobinę i melaninę, warto wspomnieć, że emitowana energia świetlna zostaje pochłonięta przez oba te barwniki, doprowadzając do przegrzania naczyń. Efektem jest zniszczenie ich od wewnątrz, konkretnie w obrębie ścian tych naczyń, przez co po pewnym czasie stają się niewidoczne.

  W kwestii niezbędnej ilości zabiegów, spektakularne efekty można osiągnąć już po pierwszym zabiegu wykonywanym w obrębie twarzy – naczynka redukują się już podczas samej ingerencji laserem. W przypadku usuwania zmian na nogach, niezbędna może okazać się seria spotkań z lekarzem, zwykle od dwóch do czterech wykonywanych w podstępie sześciu tygodni.

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – jak wygląda skóra po zabiegu

  Normalną reakcją organizmu na wykonywany zabieg z zastosowaniem lasera jest wystąpienie niewielkich zaczerwień oraz obrzęków. Zazwyczaj ich samoistne ustąpienie następuje po około dwóch dobach od zabiegu.

  Warto dodać, że efekty leczenia laserem są trwałe, raz usunięte zmiany nie odnawiają się, przy czym nie rozwiązuje to problemu ich powstawania w innych miejscach. Do tego konieczna jest odpowiednia pielęgnacja ciała, a także zdrowy tryb życia, uwzględniający odpowiednie żywienie i aktywność fizyczną.

  Laserowe zamykanie naczynek Poznań – postępowanie przed zabiegiem

  Planując zabieg laserowego usuwania naczynek, należy uwzględnić kilka istotnych zaleceń. Przede wszystkim skóra poddawana ingerencji światłem lasera nie powinna być świeżo opalona – mając na uwadze miesięczne zbrązowienie ciała lub młodsze. Tym samym w ciągu 30 dni należy zrezygnować z solarium, samoopalacza, a także ekspozycji na światło słoneczne, zwiększając przy tym ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem, stosując krem z wysokim filtrem UV, minimum 50. Dodatkowo należy odstawić wszelkie preparaty z witaminą A w składzie i jej pochodnymi, takimi jak np. retinol, izotretynoina.

  Należy także zwracać uwagę na niezalecane w tym czasie kosmetyki z kwasami i witaminą C. Zakazane są także formy pielęgnacji skóry oparte na złuszczaniu naskórka, jak peelingi lub mikrodermabrazja. Na siedem dni przed zabiegiem należy zrezygnować także ze wszelkich ziół, herbat ziołowych, suplementów diety i innych produktów o działaniu fotouczulającym. Przykładem składników, które należy wyeliminować jest dziurawiec oraz nagietek. Warto także skonsultować się z lekarzem w przypadku stosowania leków wpływających na krzepliwość krwi i w razie potrzeby także chwilowo wyłączyć je ze swojej farmakoterapii.

  Laserowe zamykanie naczynek Poznań – czy zabieg jest bolesny?

  Ze względu na swoje cechy, laserowe usuwanie naczynek nie wymaga podania znieczulenia. W trosce o dobro Pacjenta skóra smarowana jest specjalnym kremem, który obkurcza naczynia, więc dodatkowe znieczulenie jest tutaj nawet przeciwwskazane. Dodatkowo rozwój technologiczny umożliwił wyposażenie urządzeń w specjalną głowicę chłodzącą, która skutecznie obniża wszelkie nieprzyjemne odczucia.

  Sama ingerencja laserem trwa dość krótko, zwykle czas zabiegowy waha się od 15 do 45 minut. Pacjent w tym czasie może czuć lekkie pieczenie, o którym mowa była już wcześniej, ale także szczypanie lub kłucie. Zabieg kończy się aplikacją preparatu regenerującego i ochronnego na leczone części ciała.

  Laserowe zamykanie naczynek Poznań – przeciwwskazania do zabiegu

  Wszelkie przeciwwskazania omawiane są z lekarzem na konsultacji medycznej, przy czym warto w zarysie przedstawić najważniejsze i najbardziej powszechne z nich, do których należy:

  • Ciąża i laktacja,
  • Świeża opalenizna, niezależnie od jej źródła,
  • Zażywanie leków wpływających na krzepliwość krwi, a także preparatów fotouczulających, kosmetyków z witaminą A i C i jej pochodnymi,
  • Niektóre choroby lub zaburzenia: infekcje skórne i podrażnienia niezależnie od ich etymologii, bielactwo, epilepsja, choroby, onkologiczne, tendencje do powstawania bliznowców,
  • Posiadanie rozrusznika serca i implantów.

  Laserowe zamykanie naczynek Poznań – zalecenia po zabiegu

  Ze względu na nieinwazyjność zabiegu można już po wyjściu z kliniki wrócić do domu lub swoich obowiązków. Zaleca się jednak zrezygnowanie z makijażu w ciągu najbliższych 24 godzin, a także włączenie do swojej pielęgnacji preparatu regenerującego skórę przez minimum siedem dni. W czasie rekonwalescencji należy unikać miejsc i warunków powodujących przegrzanie i przekrwienie skóry. Przykładem może być tutaj sauna, basen, solarium, gorące kąpiele, czy też intensywne ćwiczenia fizyczne. Obowiązkowo w ciągu minimum miesiąca od zabiegu należy stosować krem z wysokim filtrem SPF. W przeciwnym razie można narazić się na przebarwienia skórne.

  Zabieg laserowego zamykania naczynek przeprowadzany jest pod okiem naszych doświadczonych lekarzy, którzy w pierwszej kolejności oceniają stan skóry, by móc jak najskuteczniej zamknąć naczynka. Ceny proponowane przez nasz gabinet są konkurencyjne i bardzo korzystne.

  Cennik

  Zamykanie naczynek Cena
  Laserowe usuwanie naczynek od 200,00 zł
  Nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
  Twarz (cała) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jak przebiega laserowe usuwanie naczynek +
  Hemoglobina, czyli barwnik krwi, pochłania dokładnie sprecyzowaną przez lekarza długość fali światła emitowanego przez laser, ukierunkowanego na poszerzone naczynka. Efektem takiego działania jest ich trwałe usunięcie – zniszczeniu ulegają krwinki oraz wewnętrzna ściana naczyń, które późnej ulegają wchłonięciu przez organizm.
  3. Jakie są wskazania do zabiegu? +
  Laserowe usuwanie naczynek dedykowane jest wszystkim osobom, które borykają się z problemem:
  • Rumienia,
  • Teleangiektazji,
  • Poszerzonych naczyń krwionośnych,
  • Trądziku, szczególnie w przypadku różowatego i pospolitego,
  • Przebarwień i plam pigmentacyjnych,
  • Naczyniaków krwionośnych, starczych oraz gwiaździstych.
  5. Jakie są efekty zabiegu? +
  Zamknięciu ulegają poszerzone naczynka, zmiany wywołane trądzikiem różowatym oraz rumieńcem są znacznie mniej widoczne. Za pomocą laserowego usuwania naczynek można skutecznie usunąć naczyniaki, a także zmniejszyć lub całkowicie usunąć wszelkiego rodzaju przebarwienia. Metoda laserowa korzystnie wpływa na ogólny stan skóry, staje się ona bardziej napięta oraz odżywiona. W wyglądzie widać znaczną różnicę, Pacjent wygląda młodziej, a dodatkowo cieszy się gładkością skóry.
  7. Jakie są wskazania do wykonania zabiegu? +
  Zabieg wykonywany jest w przypadku:
  • Płytko osadzonych i widocznych naczyń,
  • Naczyniaków starczych, gwieździstych i płaskich,
  • Rumieńca,
  • Teleangiektazji.
  9. Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu? +
  Lekarz o zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu decyduje na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia. Ma on prawo odmówić wykonania tego typu leczenia w przypadku osób, które mają stwierdzoną:
  • Ciążę lub są w czasie karmienia piersią,
  • Niewyregulowaną cukrzycę,
  • Choroby skóry, np. łuszczycę, bielactwo, stany zapalne i infekcje skórne,
  • Zaburzenia krzepliwości krwi lub stosują leki wpływające na zmiany tej krzepliwości,
  • Świeżą opaleniznę,
  • Epilepsję,
  • Stosują preparaty i leki o działaniu fotouczulającym.
  11. Jak się przygotować do zabiegu? +
  Przed zabiegiem:
  • Należy odbyć obowiązkową konsultację medyczną z lekarzem,
  • W odpowiedni sposób pielęgnować skórę,
  • Zrezygnować z opalania się, zarówno na naturalnym słońcu, jak i w solarium lub samoopalaczem,
  • Odstawić preparaty fotouczulające,
  • Wydepilować skórę maszynką do golenia przed samym zabiegiem, a także dokładnie ją umyć i oczyścić,
  • Zrezygnować ze spożywania alkoholu minimum 24 godziny przed zabiegiem,
  • Zwiększyć ilość wypijanych płynów w ciągu dnia.
  13. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego zamykania naczynek w Poznaniu to koszt od 200zł.
  2. Jakie są zalecenia po zabiegu laserowego zamykania naczynek? +
  Po wykonanym zabiegu:
  • Delikatnie obchodzić się ze skórą, wliczając w to bardzo delikatne osuszanie oraz zrezygnowanie z gąbek, myjek i szorstkich ręczników (lepiej sprawdzą się te wykonane z mikrofibry)
  • Zrezygnować z peelingów i innych zabiegów złuszczających naskórek,
  • Odstawić drażniące kosmetyki na bazie mydła i alkoholu,
  • Unikać miejsc i aktywności generujących rozszerzanie naczyń krwionośnych, np. sauny, basenu, gorących kąpieli oraz wzmożonego wysiłku fizycznego,
  • Włączyć do swojej pielęgnacji preparaty dedykowane cerze naczynkowej,
  • Odbyć wizytę u specjalisty, który oceni osiągnięte efekty i zdecyduje o dalszym postępowaniu.
  4. Jaka jest skuteczność zabiegu? +
  Zabieg laserowego usuwania naczynek posiada liczne zalety. Przede wszystkim wykazuje on wyjątkową skuteczność. Raz usunięte naczynie nie odrasta, jednak należy pamiętać, że ważna jest tutaj profilaktyka przed dysfunkcją innych naczyń, aby nie tworzyły się nowe zmiany. Należy tutaj szczególnie zwrócić uwagę na pielęgnację skóry, odpowiednią dietę, a także aktywność fizyczną. Warto mieć na uwadze, że istnieją także czynniki, na które Pacjent nie ma wpływu, np. genetyczne.
  6. Jakie są efekty laserowego zamykania naczynek? +
  Efekty ingerencji laserowej w tym przypadku to:
  • Zamknięcie naczynek,
  • Zredukowanie rumienia,
  • Zmniejszenie trądziku,
  • Zmniejszenie widoczności naczynek,
  • Zmniejszenie widoczności naczynek,
  8. Czy da się usunąć laserem również pajączki? +
  Tak, za pomocą lasera można także pozbyć się w sposób całkowicie bezbolesny tzw. pajączków.
  10. Kiedy najlepiej wykonać zabieg usuwania naczynek? +
  Zaleca się planowanie i wykonywanie zabiegów z zastosowaniem techniki laserowej w okresie jesienno-zimowym, ponieważ jest to czas zmniejszonej ekspozycji na światło słoneczne. W momencie kiedy Pacjent nie stosuje się do tego zalecenia naraża się na powstanie trudnych do usunięcia przebarwień wywołanych działaniem światła ultrafioletowego. Tym samym nie zaleca się opalania.

  Po zabiegu należy także zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UV, stosując przy tym kremy z wysokim filtrem.
  12. Czy zabieg laserowego usuwania naczynek jest bolesny? +
  Nie, zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, jedynie Pacjenci odczuwają coś w rodzaju lekkiego dyskomfortu.