+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie przebarwień Poznań cena 250 zł

  Laserowe usuwanie przebarwień na twarzy to skuteczny zabieg, który zawsze poprzedza konsultacja. Możliwe jest również usuwanie piegów za pomocą lasera oraz uciążliwych przebarwień po trądziku.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie przebarwień Poznań

  Laserowe usuwanie przebarwień Poznań – jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

  Ludzka skóra wrażliwa jest na działanie słońca, które doprowadza do tak zwanego fotostarzenia. Charakterystycznym objawem takiego stanu rzeczy jest powstanie ciemnych plam w formie przebarwień. Tworzą się one głównie na twarzy, dekolcie, szyi, ale także innych częściach ciała, które są nadmiernie wyeksponowane na działanie promieni słonecznych, np. ramiona i dłonie. Dzieje się tak, ponieważ pod wpływem słońca w ludzkiej skórze dochodzi do nadmiernej produkcji melaniny. Warto wspomnieć, że mimo, iż przebarwienia utożsamiane są z defektem kosmetycznym, to istnieje konieczność monitorowania ich stanu. Jeżeli któreś z nich zaczyna zmieniać swój kształt, barwę lub rozmiar należy skonsultować się z lekarzem. Może (ale nie musi) grozić to rozwojem czerniaka.

  Przebarwienia na twarzy to nieestetyczny i wstydliwy problem, który nie zawsze można zatuszować makijażem.

  W przypadku niegroźnych zmian skutecznie usuwa się je poprzez zabieg z zastosowaniem techniki laserowej. Laseroterapia cieszy się wysokim poziomem skuteczności i komfortu Pacjenta, daje pożądane efekty, a wszystko to z gwarancją wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

  Laserowe usuwanie przebarwień Poznań – jakie są przyczyny powstawania przebarwień?

  Za powstanie przebarwień odpowiada melanogeneza, która jest procesem syntezy melaniny, stanowiącej barwnik skóry. Zmiany lokują się w miejscach, gdzie melanina jest nadaktywna. Warto mieć na uwadze, że istnieje kilka czynników stymulujących produkcję barwnika skóry. Największe znaczenie ma tutaj ekspozycja ciała na promieniowane UV, przy czym czynnikiem zwiększającym podatność na promieniowanie słoneczne są zmiany hormonalne, np. choroby tarczycy, zażywanie poszczególnych leków, menopauza, ciążą, antybiotykoterapia, zmiany trądzikowe, wybrane składniki kosmetyków.

  Usuwanie piegów oraz przebarwień po trądziku – wskazania do zabiegu

  Zabieg laserowego usuwania przebarwień jest dedykowany wszystkim osobom, które chcą uporać się z nieestetycznymi przebarwieniami. W szczególności poleca się go w przypadku:

  • Przebarwień powstałych ze względu na przyjmowanie preparatów o działaniu fotouczulającym,
  • Przebarwień powstałych ze względu na zmiany hormonalne,
  • Przebarwień powstałych w wyniku schorzeń tarczycy, wątroby i nadnerczy,
  • Przebarwień będących efektem trądziku,
  • Plam starczych,
  • Piegów,
  • Przebarwień będących efektem przebytych zapaleń,
  • Pigmentacji cętkowanej,
  • Przebarwień będących efektem fotostarzenia,
  • Usuwania tatuaży.

  Laserowe usuwanie przebarwień – przebieg zabiegu

  Laser oddziałuje na zmiany barwnikowe poprzez proces wybiórczej fototermolizy. Oparta jest ona na przekonaniu, że poszczególne skórne struktury nazywane chromoforami wykazują umiejętność absorbowania energii świetlnej o wybranej długości fali za pomocą krótkich lecz intensywnych impulsów. W czasie procedury medycznej z zastosowaniem lasera, wydzielane zostaje ciepło w takiej ilości, aby doprowadziło do zniszczenia tych struktur, przy czym należy tutaj podkreślić precyzyjne działanie lasera, które oszczędza sąsiadujące tkanki. Tak indywidualnie dobrane działanie urządzeń pod Pacjenta możliwe jest ze względu na możliwość dostosowania przez lekarza długości fali do konkretnego przypadku. Tym samym, wiązka lasera precyzyjnie dociera wyłącznie do warstw na skórze, gdzie melanina nagromadzona jest nadmiernie. Pozostałe obszary pozostają nietknięte. Po takim działaniu Pacjent może zauważyć zaczerwienienie, odczuwać pieczenie, a po kilku dniach pojawi się łuszczenie. Wszystkie te objawy są normalne i ustępują samoistnie. Efektem jest późniejszy ujednolicony koloryt.

  Zwykle zabieg trwa od 15 do 30 minut i jest niemalże bezbolesny – zwykle Pacjenci czują intensywne ciepło w wybranym obszarze na ciele. W przypadku kiedy Klient wykazuje wyjątkowo wysoką wrażliwość na ból, dopuszczalne jest zaaplikowanie kremu znieczulającego Emla od 30 do 60 minut przed zabiegiem.

  Zwykle wykonuje się serię od 2 do 5 zabiegów odbywających się w odstępach od 3 do 6 tygodni, przy czym liczny te są umowne, a o wszystkim decyduje lekarz. Dzięki takim działaniom Pacjent może cieszyć się wyrównanym kolorytem skóry.

  Podsumowując działanie laserowego leczenia przebarwień, emitowana przez urządzenie laserowe wiązka światła w precyzyjny sposób oddziałuje na wybrany fragment na ludzkim ciele, doprowadzając w sposób wybiórczy do absorbowania energii przez melaninę, przez co podgrzaniu ulegają komórki z tym barwnikiem. Ze względu na nadmierne ciepło zostają one zniszczone i usunięte. Dzieje się tak, ponieważ po zakończonym zabiegu, przebarwienia, które zostały naświetlone zaczynają ciemnieć, a następnie stopniowo łuszczyć, przez co w ciągu najbliższych chwil ulegają całkowitemu zanikowi.

  Laserowe usuwanie przebarwień Poznań – zalecenia przed zabiegiem

  Do zabiegu nie są wymagane wcześniejsze specjalne przygotowania. Należy pamiętać o kilku prostych czynnościach. Przede wszystkim skóra, która ma zostać poddana zabiegowi musi być czysta i oczyszczona ze wszelkich kosmetyków i innych produktów. W przypadku posiadania świeżej opalenizny i widocznych wykwitów lekarz może zalecić wstrzymanie się od zabiegu przez pewien czas. Należy mieć także na uwadze, że przed planowaną kuracją konieczne jest zakończenie przyjmowania antybiotyków, preparatów fotouczulających, a także zabronione są zabiegi złuszczające naskórek.

  Laserowe usuwanie przebarwień Poznań – przeciwwskazania do zabiegu

  Jak przed każdym innym zabiegiem, tak i w przypadku laserowego usuwania przebarwień obowiązuje wstępna konsultacja medyczna z lekarzem, który potencjalnie będzie wykonywać ten typ leczenia. Diagnozując stan zdrowia danej osoby w przypadku stwierdzenia poszczególnych przeciwwskazań może nie dojść do zabiegu lub zostanie on przełożony. Może tak się stać w przypadku stwierdzenia:

  • Chorób tkanki łącznej,
  • Obniżonej odporności organizmu, wliczając w to także zakażenie wirusem HIV lub choroby AIDS,
  • Posiadania świeżej (około miesięcznej) opalenizny,
  • Stosowania preparatów o działaniu fotouczulającym, np. kosmetyków z nagietkiem lub dziurawcem,
  • Ciąży lub okresu karmienia piersią,
  • Trwającej antybiotykoterapii,
  • Depilacji mechanicznej wykonanej wcześniej niż miesiąc przed zabiegiem,
  • Choroby onkologicznej, a także posiadania w swojej historii choroby przebytego raka skóry,
  • Aktywnej opryszczki lub innej infekcji skóry, niezależnie od jej typu,
  • Przewlekłych schorzeń i chorób skóry, np. bielactwa, łuszczycy, rybiej łuski, zmian keloidowych, sinicy marmurkowej,
  • Choroby żył.

  Laserowe usuwanie przebarwień Poznań – zalecenia po zabiegu

  Przede wszystkim skóra po zabiegu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zaleca się, aby unikać nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne, stosując obowiązkowo krem z wysokim filtrem SPF50+. Warto zrezygnować z kosmetyków posiadających w składzie mydło i alkohol. Zabronione są także peelingi.

  Laserowe usuwanie przebarwień Poznań – efekty zabiegu

  Laserowe usuwanie przebarwień daje wspaniałe efekty w aspekcie walki ze zmianami wywołanymi działaniem słońca, stanów zapalnych, jak i zmian hormonalnych. Dużym atutem tego typu ingerencji w porównaniu do innych metod jest znacznie większa ich skuteczność, poziom bezpieczeństwa, bezbolesność, a także krótszy czas rekonwalescencji. Po takich działaniach Pacjent cieszy się wyrównanym kolorytem, a także jego skóra staje się wyraźnie bardziej świeża, gęsta i elastyczna.

  Mimo, iż już po pierwszym zabiegu widać znaczące różnice w kondycji skóry, może okazać się tak, że będzie konieczna wykonana seria zabiegów. O ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz. Jest to uzależnione od ilości nagromadzonego barwnika w skórze, uwarunkowań genetycznych danego Pacjenta, tendencji do powstawania przebarwień, a także przyjmowanych na co dzień leków.

  Laserowe usuwanie przebarwień Poznań – bezpieczeństwo zabiegu

  Zabieg ze względu na swoje unikalne cechy i wysoki poziom bezpieczeństwa jest dedykowany każdemu, niezależnie od płci i wieku. W naszym gabinecie w dokładamy wszelkich starań, aby na wyposażeniu były dostępne lekarzom jedynie urządzenia przebadane, po rutynowych kontrolach i regularnym czyszczeniu, wyprodukowane przez renomowane firmy.

  Laserowe usuwanie przebarwień to problem nie tylko estetyczny, potrafi skutecznie uprzykrzać życie i wycofywać człowieka z życia towarzyskiego. Daj sobie pomóc – skontaktuj się z naszym profesjonalnym gabinetem i umów się na zabieg w atrakcyjnej cenie, który zmieni Twoje życie.

  Cennik

  Usuwanie przebarwień Cena
  Laserowe usuwanie przebarwień skóry 250,00 zł
  Cała twarz - usuwanie przebarwień laserem 550,00 zł
  Okolica oczu - usuwanie przebarwień laserem 350,00 zł
  Okolica ust - usuwanie przebarwień laserem 350,00 zł
  Szyja + dekolt - usuwanie przebarwień laserem 900,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
  Należy unikać opalania się i ekspozycji na słońce z jednoczesną wzmożoną ochroną przed promieniowaniem słonecznym za pomocą kremów SPF z wysokim filtrem. Zaleca się także odstawienie zabiegów złuszczających naskórek, a także konsultację z lekarzem w przypadku zażywania leków i preparatów fotouczulających oraz koagulantów.
  3. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
  Należy kontynuować ograniczenie ekspozycji na światło słoneczne połączone ze wzmożoną ochroną przeciwsłoneczną. Zaleca się także suplementację acykloviru w przypadku tendencji do namnażania się opryszczki.
  5. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
  Nie zaleca się wykonywania zabiegu w przypadku:
  • Infekcji skórnych,
  • Posiadania opalenizny,
  • Zażywania preparatów wpływających na krzepliwość krwi i fotouczulających,
  • Wykazywania nadwrażliwości na światło.
  7. Jakie są zalety zabiegu z użyciem lasera? +
  Do najbardziej cenionych atutów zabiegu przez Pacjentów zalicza się:
  • Komfort Pacjenta,
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa i skuteczności,
  • Krótki czas zabiegu i szybką rekonwalescencję,
  • Nieinwazyjność działań,
  • Dokładność, precyzję oraz wysoki poziom kontroli czynności zabiegowych,
  • Doskonałe rezultaty.
  9. Jakich efektów można się spodziewać po laserowym usuwaniu przebarwień? +
  • Rozświetlenie,
  • Rozjaśnienie,
  • Ujednolicenie koloru,
  • Wygładzenie powierzchni skóry, jej struktury i faktury,
  • Zredukowanie przebarwień i niedoskonałości,
  • Poprawienie ogólnej kondycji skóry,
  • Odmłodzony wygląd, bez widocznych, nieestetycznych zmian.
  11. Dla kogo przeznaczony jest zabieg? +
  Zabieg dedykowany jest osobom, które:
  • Mają problem z przebarwieniami,
  • Chcą pozbyć się plam starczych lub wywołanych działaniem słońca.
  13. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania przebarwień w Poznaniu to 250zł.
  2. Jak długo utrzymują się efekty? +
  Efekty są trwałe, przy czym należy mieć na uwadze, że laserowe usuwanie przebarwień to zabieg, który działa w obrębie skutków, a nie przyczyny powstawania zmian. Tym samym nie eliminuje problemu u osób z tendencją do powstawania przebarwień.
  4. Czy mogą wystąpić skutki uboczne? +
  Po zabiegu skóra staje się zaczerwieniona i podrażniona, przy czym ustępuje to samoistnie w przeciągu około dwóch lub trzech dni. W przypadku zaniechania konieczności wzmożonej ochrony przeciwsłonecznej mogą pojawić się nowe, trudne do usunięcia przebarwienia. Z tego powodu tak ważne są kremy z wysokim SPF min. 50.
  6. Czy zabieg wymaga wcześniejszego przygotowania? +
  Przed zabiegiem nie należy:
  • Opalać się, zarówno na słońcu, w solarium jak i samoopalaczem przez minimum miesiąc,
  • Stosować peelingów i innych zabiegów złuszczających,
  • Zwiększyć pielęgnację i ochronę skóry,
  • Zażywać kosmetyków z witaminą A, jej pochodnymi, a także kwasami lub takimi na bazie mydła i alkoholu.
  8. Czy zabieg należy wykonywać w serii? +
  O ilości zabiegów decyduje lekarz po wcześniejszym zdiagnozowaniu stanu skóry. U niektórych osób zaawansowanie technologiczne laserowego usuwania przebarwień da spektakularne i pożądane efekty już po pierwszym zabiegu. U innych może okazać się konieczna seria zabiegów. Zwykle między kolejnymi zabiegami stosuje się przerwę około 4 tygodni.
  10. Jakie są zalecenia pozabiegowe? +
  Po zabiegu należy:
  • Stosować ochronę przeciw UV za pomocą kremów z filtrem,
  • Nawilżać i natłuszczać skórę,
  • Unikać ekspozycji na światło słoneczne przez minimum miesiąc – tym samym zrezygnować ze wszelkich form opalania,
  12. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
  Główne przeciwwskazania, najczęściej występujące to:
  • Zły stan skóry – infekcje, stany zapalne, uszkodzenia, choroby (np. łuszczyca, bielactwo, atopowe zapalenie, opryszczka, rany, skaleczenia),
  • Nadwrażliwość na światło,
  • Stosowanie produktów o działaniu fotouczulającym, np. popularny nagietek, skrzyp i dziurawiec,
  • Choroby nowotworowe,