+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik
 • Laserowe usuwanie żylaków
 • Laserowe usuwanie żylaków
 • Laserowe usuwanie żylaków
 • Laserowe usuwanie żylaków - Poznań - cena od 3500zł

  Laserowe usuwanie żylaków nie wymaga ingerencji chirurgicznej, przez co nie pozostawia blizn. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, bez konieczności hospitalizacji.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie żylaków Poznań

  Laserowe usuwanie żylaków Poznań - najlepsza metoda usuwania żylaków

  Żylaki najczęściej spotykane na kończynach dolnych to fragmenty żył, które pod wpływem określonych czynników stają się poskręcane, pogrubiałe oraz pozmieniane w patologiczny sposób. Zazwyczaj można je dostrzec w okolicy podudzia. Są one rezultatem przewlekłej niewydolności żylnej, która dotyka zwykle żył powierzchniowych, a także perforatorów, które stanowią połączenia między żyłami powierzchniowymi, a głębokimi. Bezpośrednią przyczyną omawianego schorzenia jest niewydolność zastawkowa wspomnianych wcześniej żył. Może być ona zarówno nabyta, jak i wrodzona – w tym przypadku wymienia się czynniki genetyczne....

  Przyczyn nabytych jest znacznie więcej. Warto wyszczególnić te najbardziej popularne: siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, nieprawidłowa dieta, nadwaga i otyłość, wady postawy, ekspozycja nóg na wysokie temperatury, np. długie i częste gorące kąpiele, nadużywanie sauny. Niestety żylaki dotykają również kobiet w ciąży oraz tych po porodzie, a także pań po przebytej kuracji hormonalnej. Z czynników chorobowych należy wyszczególnić zakrzepicę żylną, a także przebyte zapalenie żył głębokich. Omawiając temat bardziej obrazowo, powstała niewydolność zastawek żylnych prowadzi do zaburzeń prawidłowego krążenia krwi, ponieważ dochodzi do zahamowania jej odpływu. Efektem takiej sytuacji jest powstały zastój krwi w naczyniach krwionośnych, a następnie ich ścianki ulegają mechanicznemu rozciągnięciu. Zaczynają się odkształcać i przebudowywać w niewłaściwy sposób.

  Nieleczone żylaki często prowadzą do poważnych komplikacji, takich jak owrzodzeniażylnych podudzi, zakrzepowe zapalenie żył czy też zatorowość płucna.

  W jaki sposób wykorzystywane jest promieniowanie laserowe?

  Mianem lasera nazywa się specjalistyczne urządzenie najnowocześniejszej technologii, które wytwarza promieniowanie laserowe będące falą elektromagnetyczną. Tworzy się ona za pomocą zjawiska emisji wymuszonej. Co ciekawe, osoba manewrująca laserem ma możliwość wyboru takiego urządzenia, które będzie emitować falę na wybranej długości. Mogą być one różne, mieszcząc się zarówno w spectrum światła widzialnego, jak i podczerwieni, czy też ultrafioletu. Laser posiada zarówno dużą moc promieniowania, jak i samą gęstość energii. Charakteryzuje się silnym skupieniem i spójnością wiązki o niewielkim jej odchyleniu od równoległości.

  Ze względu na duże ich zastosowanie w różnych dziedzinach, można wymienić różne rodzaje laserów, podejmując próby ich klasyfikacji. Tym samym można je podzielić ze względu na długość fali, zakres emitowanego światła, środek czynny, a także moc. Przykładami dziedzin z powodzeniem stosowania technologii laserowej, oprócz medycyny jest elektronika, a także technologia wojskowa.

  Laserowe usuwanie żylaków Poznań - zalecenia przed zabiegiem

  Przed podejściem do zabiegu należy mieć na względzie:

  • Konieczność wykonania podstawowych badań laboratoryjnych, uwzględniających morfologię oraz mocz,
  • Wykonanie badania USG dopplerowskiego żył,
  • Należy dbać o naskórek i zwracać uwagę, czy nie tworzą się na nim uszkodzenia,
  • Warto przemyśleć wybór odpowiedniego stroju. Ze względu na konieczność późniejszego noszenia opatrunku i opasek uciskowych, Pacjent powinien postawić na wygodny, luźny strój, a także wygodne obuwie.

  Laserowe usuwanie żylaków Poznań - przebieg operacji

  Pierwszym krokiem zabiegowym jest wykonanie dopplerowskiego USG, a także oznaczenie na skórze drogi przebiegu żył. Następnie Pacjenta wprowadza się na salę operacyjną, która jest miejscem wykonywania zabiegu. Przed przystąpieniem do właściwej procedury, skóra Pacjenta jest dezynfekowana, aby nie dopuścić do zakażenia drobnoustrojami, a następnie wprowadza się światłowód do wnętrza żyły. Emitując energię i światło, ingeruje wewnątrz niej w obrębie niewydolnego odcinka. Lekarz stale monitoruje stan Pacjenta oraz wszelkie czynności wykonuje pod kontrolą USG. Żyły znieczulane są miejscowo, precyzyjnie na całym odcinku. Plusem podanego znieczulającego płynu jest to, że oprócz eliminacji czynnika bólowego, otacza ona naczynie tworząc swojego rodzaju płaszcz, który nie dopuszcza do przegrzania tkanek otaczających wybrane naczynie krwionośne, czyli nerwów, mięśni, tkanki skórne, a także innych naczyń krwionośnych. Wybrana zmieniona chorobowo żyła ulega obkurczeniu i zarośnięciu, ponieważ laser wysyła światło przez światłowód, który jest wprowadzony do jej wnętrza. Istnieje także możliwość usunięcia żylaków znajdujących się pod powierzchnią skóry poprzez niewielkie, około 2 milimetrowe nacięcia za pomocą specjalnych mikro szydełek. Jest to o tyle korzystne, że nie generuje powstawania w późniejszym czasie blizn.

  Laserowe usuwanie żylaków Poznań - zalecenia po operacji

  Planując zabieg należy mieć na uwadze zalecenia pozabiegowe, do których zalicza się:

  • Zapewnienie sobie opieki i transportu do domu przez osobę trzecią,
  • W dniu zabiegu warto udać się na krótki, około 15 minutowy spacer,
  • W pierwszej dobie, odpoczywając warto lekko unieść nogi do góry, tak, aby znajdowały się na wysokości bioder, a także co godzinę wykonywać kilkuminutowy marsz lub spacer po mieszkaniu,
  • W kolejnych dniach należy zwiększać aktywność fizyczną,
  • Po około 3-4 dniach zaleca się wizytę w klinice, gdzie wykonane zostanie badanie z USG, zmienione zostaną także opatrunki,
  • W przypadku zalecenia stosowania leków przeciwzakrzepowych, przeciwbólowych lub wazoaktywnych Pacjent powinien je bezwzględnie zażywać,
  • Warto zainteresować się tematyką kompresjoterapii i wykonywać ją od 7 do 14 dni.

  Należy pamiętać, że powyższe zalecenia są ogólne. W zależności od indywidualnego przypadku danego Pacjenta poszczególne zasady postępowania po zabiegu wydaje lekarz dostosowując je do konkretnej osoby i sytuacji.

  Skuteczność metody laserowej

  Mianem ablacji laserowej nazywamy zamknięcie niewydolnego naczynia krwionośnego za pomocą energii emitowanej przez laser. Metoda ta jest korzystniejsza dla Pacjentów niż klasyczne operacje chirurgiczne, ponieważ w takim przypadku następuje szybsza regeneracja i dana osoba w krótszym czasie wraca do swojej pełnej aktywności i sprawności.

  Obecnie technika laserowa uznawana jest w medycynie za najbardziej skuteczną i mało inwazyjną metodę leczenia żylaków i niewydolności żylnej. Stoi ona w opozycji do strippingu, czyli fizycznego wyrywania żył. Laser w niebolesny sposób usuwa chorobowo zmienione naczynia odpiszczelowe i odstrzałkowe, działanie jest bardzo skuteczne z jednoczesnym maksymalnym skróceniu czasu regeneracji i gojenia się.

  Laserowe usuwanie żylaków Poznań - efekty po operacji

  Technika laserowa w medycynie od lat zyskuje na popularności, cieszy się dobrym zdaniem lekarzy i Pacjentów. Rozwój medycyny i technologii generuje coraz nowsze metody działań z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu. Obecnie na rynku dostępne są takie metody jak wykorzystywanie fal radiowych, pary wodnej, klejów, przy czym w dalszym ciągu laserowe leczenie żylaków w dalszym ciągu uznawane jest za najwyższy standard postępowania, utożsamiając to z najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym zabiegiem w tym zakresie. Dowodem na potwierdzenie tych słów mogą być liczne przeprowadzone badania, a także rekomendacje Polskiego Towarzystwa Flebologicznego.

  Efektem miniflebektomii, czyli usunięcia żylaków spod skóry, daje natychmiastowe rezultaty. Przede wszystkim poprawia się funkcjonowanie kończyn dolnych. Po zabiegu przez kolejne siedem dni następuje proces rekonwalescencji. Normalną reakcją organizmu na tego typu zmiany są krwiaki i siniaki, znikające samoistnie w ciągu kilku lub kilkunastu dni.

  Laserowe usuwanie żylaków daje bardzo zadowalające efekty leczenia żylaków. Nasz specjalistyczny gabinet w korzystnej cenie oferuje przeprowadzenie zabiegu, wykorzystując tylko najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

  Cennik

  Flebologia Cena
  Laserowe leczenie żylaków od 3500,00 zł
  Skleroterapia żylaków od 300,00 zł
  Konsultacja lekarska w cenie usługi

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czy żylaki mogą być groźne dla mojego zdrowia ? +
  Tak, żylaki mogą być groźne dla zdrowia, ponieważ tzw. niewydolność żylna najczęściej ma charakter postępujący. Na początku pojawiają się tylko dolegliwości, potem powstają żylaki, a także obrzęki. W późniejszym okresie następują tzw. zmiany troficzne skóry – czyli różnego rodzaju przebarwienia oraz wypryski. W finalnym stadium następuje owrzodzenie goleni. Nieleczone żylaki wiążą się ściśle z ryzykiem powstania zakrzepicy żylnej.
  3. Jak sprawdzić czy mam żylaki? +
  Żylaki najczęściej są widoczne jako wystające ponad skórę żyły o skręconym kształcie. Mogą mieć fioletowy, czerwony albo niebieski kolor.
  5. Kiedy najlepiej poddać się leczeniu żylaków? +
  Szybka reakcja i prawidłowe leczenie niewydolności żylnej znacznie zwiększa szansę na efektywne wyleczenie problemu. Niestety nieprawidłowo leczona choroba niewydolności żylnej może skutkować ciężkimi powikłaniami.
  7. Jakie są zalety metody laserowego usuwania żylaków? +
  Tradycyjna metoda chirurgicznego usuwania żylaków usuwa żylaki rozrywając je, co często prowadzi do powikłań związanych z występowaniem siniaków. Natomiast podczas laserowego usuwania żylaków wiązka lasera zamyka chorą żyłę od wewnątrz, dzięki czemu możemy znacznie mniej interweniować w ciało człowieka. Rekonwalescencja jest również znacznie krótsza niż przy tradycyjnej metodzie.
  9. Dla kogo jest przeznaczony zabieg laserowego usuwania żylaków ? +
  Zabieg laserowego usuwania żylaków polecany jest dla osób, które cierpią z powodu niewydolności żylnej. Laser doskonale nadaje się do zamykania dużych, refluksowych naczyń krwionośnych, które powodują żylaki. Refluks występuje, gdy zastawki w żyłach stają się chore, a krew spływa w dół podudzia.

  Zabieg laserowego usunięcia żylaków przeznaczony jest dla zdecydowanej większości Pacjentów cierpiących na tę dolegliwość. Laser jest idealny do zamykania dużych naczyń krwionośnych z refluksem, które są przyczyną do powstawania żylaków. Refluks powstaje w momencie gdy zastawki żyły są chore i zaczynają przepuszczać krew do dolnej części nogi.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania żylaków w Poznaniu to 3500zł.
  2. Czy zabieg laserowego usuwania żylaków poradzi sobie z dużymi żylakami nóg ? +
  Tak. Dużego rozmiaru żylaki można również usuwać laserowo.
  4. Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu laserowego usuwania żylaków ? +
  Rekonwalescencja po zabiegu laserowego usuwania żylaków jest dużo bardziej krótsza niż po tradycyjnym zabiegu leczącym niewydolność żylną. Pacjent od razu po zabiegu udaje się do domu (nie wymaga hospitalizacji), a następnego dnia może wrócić do swoich codziennych spraw i obowiązków.
  6. Czy laserowe usuwanie żylaków boli? +
  Zabieg laserowego usuwania żylaków nie jest zabiegiem inwazyjnym, stąd ból jest naprawdę minimalny. Pacjent podczas zabiegu odczuwa nie tyle ból, a raczej delikatne pieczenie i uczucie ciepła.
  8. Jakie badania powinno się wykonać przed zabiegiem laserowego usuwania żylaków ? +
  Przed zabiegiem laserowego usuwania żylaków Pacjent powinien zgłosić się na konsultację flebologiczną. Podczas wizyty u flebologa zostaje wykonane badanie USG. O konieczności dodatkowych badań w późniejszym czasie zawsze decyduje lekarz.
  10. Jakie są przeciwskazania do zabiegu laserowego usuwania żylaków? +
  • aktywna infekcja bakteryjna i wirusowa,
  • zły ogólny stan zdrowia,
  • związane z lekami stosowanymi w trakcie zabiegu,
  • zaburzenia związane z krzepnięciem krwi,
  • niedrożność lub zakrzepica żył,
  • aktywne infekcje skóry,
  • kręty przebieg żyły na długim odcinku.