+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Fabryczna 29/1, 61-512 Poznań Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie blizn Poznań cena od 350zł

  Laserowe usuwanie blizn jest metodą dzięki której w sposób nieinwazyjny i skuteczny można pozbyć się blizn i przebarwień z każdego miejsca na ciele

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie blizn Poznań

  Usuwanie blizny – jak pozbyć się blizn po trądziku?

  Obecny stan medycyny pozwala na skuteczne zredukowanie widoczności wszelkiego rodzaju blizn, bliznowców, a nawet rozstępów. Jest to wspaniała informacja, szczególnie dla osób, które każdego dnia zmagają się z kompleksami na tym polu, odczuwając dyskomfort związany z nieestetycznymi pręgami na swojej skórze. Wiele osób każdego dnia zgłasza się po pomoc w usunięciu blizn, szczególnie wtedy, kiedy są one ulokowane w miejscach powszechnie widocznych, jak twarz, ręce lub nogi. Bardzo często zasłanianie śladów ubraniem lub makijażem nie jest możliwe ze względu na ich rozległość lub głębokość, co dodatkowo wzmaga frustrację Pacjentów, przez co ich poczucie własnej wartości i atrakcyjności znacząco spada, wywołując chroniczne uczucie dyskomfortu.

  Blizny, które znajdują się w okolicy stawu, np. skokowego, łokciowego czy barkowego mogą silnie ograniczyć jego ruchomość.

  Warto dodać, że twarde i zgrubiałe ślady to nie jedynie problem kosmetyczno-estetyczny, ale także i dyskomfort psychiczny, ból i odczucie przykurczu. W takich przypadkach szczególnie warto skorzystać z techniki laserowej i poddać się zabiegowi laserowego usuwania blizn. Właściwie ma on same pozytywy: jest nieinwazyjny, bezpieczny, krótkotrwały i niemalże bezbolesny. Charakteryzuje się dokładnością, precyzją oraz efektywnością.

  Przed zabiegiem należy odbyć konsultację medyczną z lekarzem, który oceni stan skóry, zaawansowanie problemu, wykluczy przeciwwskazania zabiegowe, a także indywidualnie dostosuje parametry urządzenia laserowego oraz ilość potrzebnych zabiegów do uzyskania i podtrzymania rezultatów. Zazwyczaj lekarza zalecają wykonanie kilku zabiegów w odstępach kilkutygodniowych.

  Czym są i jak powstają blizny?

  Blizna jest efektem procesów naprawczych skóry, szczególnie w momencie kiedy dochodzi do przerwania jej ciągłości. Tym samym, w momencie kiedy dochodzi do uszkodzenia zdrowej tkanki, za pomocą działania fibroblastów (aktywnych komórek tkanki łącznej – białek stanowiących podstawowy jej budulec, odpowiedzialnych za odpowiednie napięcie i elastyczność skóry) dochodzi do uzupełnienia ubytku właśnie tymi komórkami. Wyróżnia się m.in. blizny keloidowe, które tworzą się podczas zbyt szybkiego procesu gojenia się, przebiegającego w sposób agresywny. Można je rozpoznać po wykraczaniu poza pierwotny fragment powstałego urazu. Zazwyczaj ten rodzaj blizny powstaje u osób posiadających ciemny tym karnacji. Inną grupą blizn są blizny przerostowe. Ich cechą charakterystyczną jest czerwonawy lub różowawy odcień. Od keloidów różnią się rozległością.

  W tym przypadku nie wykraczają poza granice ubytku w tkance skórnej. Kolejnym rodzajem blizn są te o typie przykurczowym, które powstają najczęściej w efekcie przejścia poparzeń. Stwarzają one problemy, ponieważ mają zwykle dużą rozległość i są dość głębokie. Znane są przypadki osób, których blizna przyrostowa sięgała aż do mięśni, a nawet do nerwów. Są powodem zmniejszonego zakresu ruchu i powodują ograniczenie mobilności. Ostatnim wyszczególnianym typem blizn w niniejszym artykule stanowią te o typie zanikowym, które charakterystyczne są dla osób po przejściu trądziku. Tworzą one liczne zagłębienia, przy czym ich natężenie jest uzależnione od sposobu gojenia się trądziku oraz jego zaawansowania.

  Jakie są przyczyny powstawania blizn?

  Niezależnie od rodzaju blizny, mają one wspólną cechę, jaką jest przyczyna powstania. Zawsze są one rezultatem przebytego urazu z przerwaniem ciągłości skóry. Tak więc zarówno rany cięte o podłożu mechanicznym, oparzenia termiczne lub także chemiczne zwykle kończą się późniejszą widoczną blizną. Co ciekawe, większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że blizny nie są jedynie widoczne na powierzchni skóry, ale może dojść do ich powstania również wewnątrz organizmu. Przykładem może być tutaj blizna łącznotkankowa, która charakterystyczna jest m.in. dla serca po przebytym zawale. Warto wymienić także blizny wewnętrzne pooperacyjne, które charakteryzują się usunięciem fragmentu narządu.

  Laserowe usuwanie blizn Poznań – jak wygląda usuwanie blizny?

  Podczas zabiegu laserowego usuwania blizn, lekarz wykorzystuje innowacyjne urządzenia technologiczne, które dają możliwość precyzyjnego skierowania wiązki światła do wybranego miejsca w okolicy tkanki podskórnej lub skóry właściwej. Manipulując laserem lekarz doprowadza do reakcji fototermicznej. W ten sposób tworzą się niewielkie uszkodzenia w skórze, przez co zostaje ona zmuszona do wzmożenia swoich naturalnych procesów autoodnowy. Zaczyna ona zwiększać produkcję elastyny i kolagenu, które odpowiadają za zdrowy wygląd skóry i jej kondycję. Dzięki przebudowaniu tkanki skórnej, powstają liczne nowe jej fragmenty, które są bardziej gładkie, o jasnym, młodzieńczym wyglądzie. W ten sposób wcześniej widoczna blizna staje się bledsza i bardziej płytka, dzięki czemu nie rzuca się aż tak bardzo w oczy.

  Laser wykorzystywany podczas usuwania blizn niesie ze sobą zadowalające efekty już po pierwszym zabiegu – problematyczne miejsca stają się mniej widoczne, niezależnie, czy oddziałuje się na bliznę potrądzikową, chirurgiczną, będącą efektem poparzeń, czy jakąkolwiek inną.

  Laserowe usuwanie blizn Poznań – czy zabieg jest bolesny?

  Wiele osób boi się potencjalnego bólu podczas ingerencji laserowej. Zupełnie niepotrzebnie – tego typu zabiegi są bezbolesne, a osoby o zwiększonej wrażliwości mogą odczuwać jedynie dyskomfort. Typowe jest więc odczuwanie lekkiego szczypania lub pieczenia, przy czym w trosce o dobre samopoczucie Pacjentów stosuje się specjalne środki znieczulające. Warto dodać, że proces regeneracji po takim zabiegu wynosi zaledwie kilka dni, dzięki czemu w krótkim czasie można cieszyć się nowym, odmłodzonym wyglądem i lepszym samopoczuciem.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – czy w przypadku innych blizn również będą satysfakcjonujące efekty?

  Jak wspomniano we wcześniejszych częściach niniejszego artykułu, tworzące się w skórze mikrouszkodzenia pod wpływem ingerencji lasera mają za zadanie zmusić tkankę do zwiększenia procesów regeneracyjnych w obrębie blizny i jej struktury. W ten sposób tworzące się nowe komórki, białka i naczynka zastępują istniejące do tej pory komórki blizny. W ten sposób zaczyna się ona obkurczać, zmienia swój koloryt – staje się bardziej rozjaśniona, a także przyjmuje inną konsystencję. W efekcie w dotyku jest bardzo zbliżona do otaczającej bliznę zdrowej tkanki.

  Warto dodać, że podczas konsultacji medycznej, lekarz oceniając stan skóry szacuje także niezbędną ilość zabiegów, które zapewnią pożądany przez Pacjenta efekt. Tym samym, wszystko leży w kwestii indywidualnych uwarunkowań. U niektórych osób wystarczy jeden zabieg, a u innych będzie konieczne wykonanie kilku z nich w odpowiednich odstępach czasowych, sprecyzowanych przez lekarza. Należy pamiętać, że ostatecznie otrzymane rezultaty zależne są od:

  • Typu blizny,
  • Stopnia zbliznowacenia fragmentu tkanki,
  • Wielkości, rozległości i głębokości powstałych zmian,
  • Indywidualnych predyspozycji skórnych, takich jak charakterystyka procesu starzenia się danej osoby, a także wiek Pacjenta.

  Laserowe usuwanie blizny – wysoka skuteczność zabiegu

  Wyrównana faktura, struktura, jak i koloryt skóry możliwe są do osiągnięcia dzięki poddaniu się laserowej ingerencji w postaci zabiegu usuwania blizn i rozstępów. Rezultaty w tym przypadku generowane są przez tworzenie mikrouszkodzeń podczas niebolesnych działań lekarza, dzięki czemu skóra zaczyna się odbudowywać. W ten sposób Pacjent cieszy się zdrową, nową tkanką, gładkiej w dotyku. Oprócz samych zalet estetyczno-kosmetycznych, przejście przez tego typu zabiegi to inwestycja w lepsze samopoczucie, a także postrzeganie swojego ciała jako piękne i młode.

  Laserowe usuwanie blizn przeprowadzone w naszym gabinecie daje gwarancję bezpieczeństwa oraz komfortu pacjenta. Skutecznie usuwa uciążliwe i niechciane blizny, przywracając skórze dawny wygląd. Dodatkowym atutem jest atrakcyjna cena zabiegu.

  Cennik

  Laserowe leczenie blizn Cena
  Laserowe usuwanie blizn od 350,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jak powstają blizny? +
  Blizny są zmianami w obrębie skóry człowieka, które powstają po wygojeniu się urazów lub otarć. Mogą to być blizny po różnego rodzaju ranach: kłutych, ciętych, szarpanych, rany pooperacyjne, czy rany po oparzeniach. Blizny zostają także czasami po niektórych przebytych chorobach, takich jak ospa wietrzna. Wyróżniamy również blizny potrądzikowe. Na rynku kosmetycznym jest wiele specyfików „na blizny”, jeżeli jednak one nie pomagają w redukcji blizn, warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem lasera.
  3. Na czym polega zabieg? +
  Podczas zabiegu redukcji blizn z wykorzystaniem światła lasera w efekcie dochodzi do głębokiego złuszczenia powłoki skórnej i wypychania i spłycania wszystkich nierówności występujących na skórze.: blizn i rozstępów, co nadaje skórze blasku i jednocześnie wyrównuje jej kolor. Takie naruszenie warstwy naskórka intensyfikuje procesy regeneracyjne – co powoduje stworzenie się nowego kolagenu i znaczne uelastycznienie skóry. Żeby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, najczęściej należy zastosować serię zabiegów.
  5. Jak wygląda skóra po zabiegu? +
  Do kilku dni po zabiegu skóra dookoła usuwanej blizny może być trochę spuchnięta i lekko zaczerwieniona. Zdarza się nawet wystąpienie delikatnej wysypki, która w ciągu kilku dni powinna zniknąć. Fundamentem prawidłowej pielęgnacji skóry po zabiegu jest stosowanie bardzo łagodnych kremów nawilżających, a także picie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej, co powinno zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia.
  7. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
  • skóra nie może być świeżo opalona (musi minąć minimum miesiąc od ostatniego opalania),
  • skóra nie powinna być poddawana peelingom (na ok. 2 tygodnie przed zabiegiem),
  • należy odstawić leki oraz zioła światłouczulające (np. dziurawiec),
  9. Jakie są zalecenia po zabiegu laserowego usuwania blizn? +
  Po zabiegu nie należy:
  • stosować kosmetyków na bazie alkoholu,
  • wykonywać ostrych peelingów skóry,
  • wycierać miejsc, na których przeprowadzano zabieg szorstkim ręcznikiem (nie powinno się podrażniać skóry po zabiegu),
  • zażywać gorących kąpieli i korzystać z sauny,
  • należy stosować kremy z wysokim filtrem SPF50 minimum miesiąc od wykonania zabiegu.
  Skóra po zabiegu powinna być poddana odpowiedniej pielęgnacji tzn.:
  • być intensywnie nawilżana i natłuszczana,
  • szczególnie ważkim zaleceniem po zabiegu jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym. Stosowane w tym celu powinny być kremy z wysokimi filtrami UV.
  11. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania blizn w Poznaniu to 350zł.
  2. Ile zabiegów powinno zostać wykonane, aby uzyskać pożądany efekt? +
  Ilość zabiegów laserowego usuwania blizn jest zawsze kwestią indywidualną. W dużej mierze zależy od głębokości, a także rozległości zmian oraz w późniejszym czasie samych reakcji skóry na kolejne serie zabiegów.
  4. Czy zabieg laserowego usuwania blizn jest bezbolesny? +
  Zabieg jest bezbolesny. W przypadku niskiej odporności na ból na 30 minut przed zabiegiem stosowana jest specjalna maść przeciwbólowa. Dodatkowo podczas zabiegu laserowego usuwania blizn wykorzystywany jest system chłodzący, co zapewnia duże bezpieczeństwo i zapewnia komfort Pacjenta.
  6. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  • ciąża i laktacja,
  • rozrusznik serca,
  • padaczka,
  • nieleczona cukrzyca,
  • niektóre choroby skóry, np. trądzik różowaty, łuszczyca,
  • świeża opalenizna oraz korzystanie solarium (miesiąc przed zabiegiem),
  • stosowanie niektórych leków i ziół np. światłouczulających,
  • sterydy,
  • niektóre zmiany bakteryjne i wirusowe,
  • stosowanie kremów z retinolem.
  8. Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów zabiegu? +
  Zabieg laserowego usuwania blizn przynosi efekty już po pierwszym razie. Laser za pomocą wiązki światła dokonuje mikrouszkodzeń, które znacznie ułatwiają gojenie, usuwają wgłębienia i wyrównują koloryt skóry. Jeden cykl laserowego usuwania blizn pozwala na zredukowanie blizny w 60-70%.
  10. Jakie są wskazania do laserowego usuwania blizn? +
  • blizny potrądzikowe,
  • blizny po ospie wietrznej,
  • blizny pooperacyjne i po zabiegach (przerostowe, zanikowe),
  • blizny pooparzeniowe.